То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка

Книжкова валіза під назвою «То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка» наразі відкрита в дитячій книгозбірні з нагоди Дня народження Всеволода Нестайка.

30 січня день народження українського майстра казок та пригодницьких історій, автора, твори якого перекладені двадцятьма мовами світу. Цього дня йому виповнилося би 92 роки. Найвідоміші твори Нестайка – трилогія «Тореадори з Васюківки», казки «У країні сонячних Зайчиків», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Неймовірні пригоди у лісовій школі», повісті «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком», «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузянах», «Пригоди Грицька Половинки» та інші. Всеволод Нестайко і досі залишається найпопулярнішим українським дитячим письменником.

/Files/images/2022_r/11.jpg/Files/images/2022_r/12.jpg/Files/images/2022_r/13.jpg

Всі ведмеді люблять мед

18 січня 1882 рік. У цей день 140 років тому народився англійський письменник Алан Мілн. Той самий, який подарував читачам легендарного Вінні-Пуха. Неймовірно, але історію, яка принесла йому світову славу, сам письменник недолюблював. Чому? Про історію створення та шаленого успіху доброї історії про плюшевого ведмедика в день народження її письменника ви зможете дізнатися, коли завітаєте до Прилуцької міської бібліотеки для дітей на абонемент 1-4 класів і переглянете книжкову виставку-інсталяцію «Всі ведмеді люблять мед». Особливість виставки – родовід книги «Вінні Пух та всі-всі-всі».

/Files/images/2022_r/мілн 4.jpg/Files/images/2022_r/Мілн 3.jpg/Files/images/2022_r/Мілн2.jpg/Files/images/2022_r/Мілн1.jpg

Жінки, які змінили світ

«Жінки творять історію, хоча історія пам’ятає лише імена чоловіків» (Генріх Гейне)

Жіночі сторінки історії… Таких сторінок немає в підручниках. Історія людства від давнини і до сьогодення залишається історією чоловіків. Століттями суспільство замовчує ту роль, яку дійсно відігравала жінка, відводячи для неї сімейно-побутові та обслуговуючі сфери життєдіяльності. Скільки імен залишилися невідомими лише тому, що вони – жіночі…

/Files/images/2021_r/W1.jpg

В історії завжди були жінки, які не чекали, коли волею обставин вони виявляться нарівні з чоловіками, вони самі кидали виклик суспільству, усталеним правилам поведінки і завдяки своїй незалежності, сильної волі і нестандартному мисленню досягали вражаючих результатів. Вони також внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер життя. Гіпатія, княгиня Ольга, Анна Ярославна, Голда Меїр, Коко Шанель, Мерилін Монро, Маргарет Тетчер, Мати Тереза, Стефані Кволек, Марі Кюрі, Мері Андерсон… Імена деяких нам добре відомі, про інших ми навряд чи чули, але це не робить їхні досягнення менш цінними і не настільки вагомими.

Прилуцька міська бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку про видатних жінок, чиї заслуги досі є предметом гордості всього людства. Запрошуємо до нашої книгозбірні!

8 серпня – Всесвітній день кішок

«У кого є кішка, той може не боятися самотності» (Даніель Дефо).

Кішка супроводжує людину на землі, напевно, від самого початку історії людської цивілізації. Згідно зі статистикою, коти є найпопулярнішими домашніми тваринами в усьому світі. Вважається, що понад 80% людей усієї планети мають домашніх тварин, і близько 50% віддає перевагу котам.

Ці милі, пухнасті і ласкаві тварини давно заслужили у людей повагу й любов. Їм притаманні власні правила поведінки, які нас щоразу дивують.

Кажуть, кішка завжди «сама по собі», вона незалежна і вільна. Але ми приносимо їх додому – і вони стають членами наших сімей. Так, вони часом шкодливі й примхливі, але вони так прив’язуються до своїх господарів, люблять їх і дуже сумують за ним. І які ж вони розумні, як вони нас розуміють і відчувають….

А наша бібліотека підготувала для вас віртуальне котознайомство – виставку книжок про пухнастиків «Про вусатих і хвостатих, сіро-буро-рудуватих». Це веселі пригоди кицьок та їх друзів від різних авторів, цікавинки та корисні відомості про котиків, поради для їх хазяїв тощо.

У цей день ми вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті та дарували радісні емоції своїм господарям!

/Files/images/2021_r/5 (2).jpg/Files/images/2021_r/5 (1).jpg/Files/images/2021_r/5.jpg

А ще декілька цікавих фактів:

 у світі налічується близько 600 млн домашніх кішок;

 виведено близько 200 порід, від довгошерстих (перська кішка) до позбавлених шерсті (сфінкси);

 американські вчені довели, що вони лікують людей від деяких хвороб, і можуть попередити захворювання серця. За статистикою, власники котів у будинку на 40% рідше мають проблеми з серцем;

 коти є чудовими мисливцями, у середньому один кіт протягом року ловить 57 дрібних тварин;

 кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу;

 95% власників кішок визнають, що розмовляють з ними;

 якщо кішка біля вас, і її хвіст тремтить – це найбільший прояв її любові.

Ведмежа, відоме всьому світу

«Мій улюблений день — той, що проведений з тобою. Так що сьогодні — це мій новий улюблений день!» (А. Мілн «Вінні-Пух»)

/Files/images/2021_r/12.jpg

Цьогоріч виповнюється 95 років книзі про веселе ведмежа Вінні-Пуха. Інформаційна поличка «Ведмежа, відоме всьому світу» познайомить вас з повістю «Вінні-Пух і всі-всі-всі», її «батьком» Аланом Мілном та його сином, з цікавими фактами з історії створення книги та її персонажами. Ви дізнаєтесь, на честь кого отримав своє ім’я ведмедик Вінні-Пух, чому віслючок Іа-Іа майже завжди похмурий і сумний, та ще багато секретів цього твору.

Алан Мілн усе своє життя відстоював думку: він не дитячий письменник, а його історії про Вінні -Пуха – історії не для дітей, а про дітей, які живуть в середині кожного з нас. Коли письменник повернувся до написання романів, критики розглядали твори Мілна в контексті його дитячих книг, що сам автор вважав образливим і несправедливим. Шалена популярність ведмедика затьмарила всі інші його роботи.

Найкращим доказом популярності Вінні-Пуха є той факт, що уже протягом багатьох років він веде цілком самостійне існування як герой мультфільмів, театральних вистав. Герої повісті - поет-філософ Вінні-Пух, сумний скептик Іа-Іа, хитрий інтриган Кролик, дуже «мудра» та «освічена» Сова, турботлива мама Кенга, непосидючий Тигра розмовляють майже всіма мовами світу.

У дружби немає вихідних

9 червня – Міжнародний день друзів

«Хороший друг - як чотирилисник: його важко знайти, але, якщо ви його знайдете, він принесе вам щастя» (Ірландське прислів'я)

Як часто ми недооцінюємо значення справжньої дружби у нашому житті. Вірний друг завжди підтримає, розділить миті радості і розрадить у миті суму. Веселий жарт та кілька цікавих історій — і ось твої губи вже розпливаються в нестримній посмішці. Почуття дружби розвивається з дитинства, адже людина істота соціальна і їй без дружби ніяк.

Усім відомо, що реальне життя сильно відрізняється від історій, які пропонують нам книжки. Але нерідко колізії, описані в романах, можуть допомогти у реальних життєвих проблемах. Як часто у дорослому віці ми стикаємося з думкою, що дружби не існує? Як часто розчаровуємося у людях? Сьогодні ми пропонуємо вам книжки, які розкажуть про дружбу і доведуть, що вона існує у будь-якому віці.

/Files/images/2021_r/G2 (2).jpg

Книжка про інтернет-дружбу «Великий вибух, або К. проти К.» від Барбари Космовської та Ґжеґожа Касдепке нещодавно вийшла в українському перекладі. Цей чудовий тандем двох польських письменників створив твір, який актуальний сьогодні як ніколи. У сучасному світі знайомства та спілкування перенеслися у соціальні мережі і починається це вже із дитячого віку. У мережі ти можеш бути ким тобі завгодно, «твоя інтернет-сторінка витримає все». Але багато чого виявляється брехнею, яку зазвичай ти нав’язуєш собі сам, бо так хочеш бачити себе. У книжці така брехня стає явною і тоді це вже не зупинити, бо як те, як ти подаєш себе іншим, не є твоєю справжньою сутністю? І через це тебе почнуть зневажати? Із такими та іншими проблемами зустрічаються герої цієї історії.

Тема дружби у літературі одна із основних, адже саме дружба та друзі формують людину та її характер. Так, Кейтлін Аліфіренка написала про реальну історію листування її самої та хлопчика Мартіна із Зімбабве «Я завжди писатиму у відповідь». А почалося все із домашнього завдання. Дівчинці із Сполучених Штатів потрібно було написати листа комусь закордон. І коли всі її однокласники вибрали Європу, Кейтлін написала до африканської країни. Відтоді діти почали листуватися і стали найкращими друзями. Герої вчаться допомагати один одному, переборювати життєві труднощі та знаходити у цьому мінливому світі себе. Їхні листи стали містком, який допоміг їм втриматись у життєвому морі негараздів та турбот, він змінив їхнє життя і не лише їхнє...

/Files/images/2021_r/G1.jpg

Неочікувана книжка в цій добірці «Павутиння Шарлотти» Елвін Брукс Уайт. Чого неочікувана? Бо в ній йде мова про справжню дружбу між… поросям і павучихою! Ідеальна історія, щоб пояснити дітям, що для справжньої дружби не обов`язково бути схожими. Маленька Шарлотта допомагає поросятку Вілбуру зберегти життя, а автор розповідає цікаву історію про доброту, турботу один про одного і зворушливу дружбу.

Шукаєте короткі розповіді про дружбу? Тоді вам підійде ностальгійна та весела «Манюня» Наріне Абґарян. На перший погляд, в цих історіях немає нічого особливого – вони просто неймовірно щирі та чесні. Більшість з них – невигадані спогади самої авторки, яка з лагідністю згадує роки, коли все було в дефіциті, але люди все одно знаходили свій шлях до щастя. Безсумнівний плюс «Манюні» – це те, що вона підійде як дорослим, так і дітям, тому це ідеальних варіант для вечірніх читань у сімейному колі.

І, звичайно ж, безсмертна класика – «Три товариші» Еpix Марії Ремарка – це світла і сумна, безмірно життєва розповідь про трьох друзів «втраченого покоління». Війна залишила вічний слід у їхніх душах, але вони знаходять в собі сили жити далі та підтримувати один одного. Цей роман вважається шедевром німецької літератури та відноситься до золотого фонду двадцять першого століття. Він був перекладений багатьма мовами та неодноразово екранізований. Обов’язково ознайомтеся з цією прекрасною історією дружби, ви не пожалкуєте!

А насамкінець згадаємо ще один чудовий класичний твір – «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Філософська притча про принца з далекої маленької планети та його дружбу з лисом та воєнним льотчиком вже давно розійшлася на цитати. Ця трохи сумна казка дарує світло і надію, це одна з тих книжок, які варто перечитувати раз на кілька років.

Від споживацького безглуздя нам воду треба берегти!

/Files/images/2021_r/ц.jpg

Вода - колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

Вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.

Для наочності, на кожну ванну солоної води припадає 1 літр прісної, з якого тільки 1 чарочка доступна для пиття.

Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж планета може відновити і очистити.

Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води. Більшість з них живуть в бідних країнах. В Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов'язаних з водою. Від цих хвороб гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов'язані зі скороченням запасів питної води.

Всесвітній день водних ресурсів був започаткований аби нагадати всім про необхідність шукати нові шляхи для вирішення існуючих проблем. Відновлення річок, гарне очищення стічної води в промисловості і в побуті, висадка дерев і охорона лісів, зменшення водокористування у промисловості, використання безфосфатних миючих засобів, звичайна економія води в побуті – про все це і не тільки ви зможете дізнатися з матеріалів нашої книжково-журнальної виставки «Від споживацького безглуздя нам воду треба берегти!». А, можливо, запропонуєте власний шлях щодо вирішення проблеми питної води.

«ДЕТЕКТИВ ІДЕ ПО СЛІДУ»

«ДЕТЕКТИВ ІДЕ ПО СЛІДУ» - книжкова виставка - інсталяція, присвячена надзвичайно цікавому літературному жанру - дитячий детектив, уже розпочала свою роботу. Отож усіх, хто полюбляє пошуки справжніх злочинців, стеження, скарби, дедуктивний метод у дії, запрошуємо до нашої книжкової шафи.

/Files/images/2021_r/а1.jpg/Files/images/2021_r/а2.jpg

У шапці-невидимці Миколай несе гостинці

Напередодні найулюбленішого свята всіх дітей День Святого Миколая дитяча книгозбірня підготувала для своїх читачів книжкову виставку «У шапці-невидимці Миколай несе гостинці».

/Files/images/2020_r/у1 (1).jpg

Саме 19 грудня розпочинаються справжні різдвяні дива. Вранці у цей день під подушками українських дітлахів з’являться подаруночки. За легендами, їх приносить Святий Миколай.

Існував Миколай насправді чи це просто персонаж із красивої легенди?

Святий Миколай (грец. Νικόλαος – Ніколаус) існував насправді. Він народився у 280 році н. е. у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Хлопець зростав у добрі та любові, але його надзвичайно засмучувала навколишня бідність і убогість мешканців міста, тому він із дитинства і протягом життя потайки допомагав бідним родинам та дітям-сиротам.

Коли його батьки померли, Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Він розпродав усі статки та роздав гроші бідним. Покинувши світське життя, Миколай вирушив прочанином у Палестину, а коли повернувся, став священиком, а згодом – і єпископом у місті Міри.

Помер Миколай 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу ділами та вчинками на землі, отця Миколая було канонізовано. А на честь того, що він за життя потайки допомагав іншим, збереглася традиція робити в цей день подарунки.

В Україні свято Миколая почали відзначати ще за Київської Русі, коли наші предки прийняли християнство. У давнину день Святого Миколая був не лише дитячим святом, його відзначали і дорослі: вони цілий день гуляли та веселились, варили пиво та катались на конях.

Традиція святкування Дня святого Миколая була відроджена у 1990 році, після довгої перерви (понад 70 років). Відтоді з кожним роком вона набуває поширення в Україні, а свято Миколая є не менш очікуваним для дітей, ніж Новий рік.

Журнали, що роблять ваші руки чарівними

З початком нового місяця в дитячій книгозбірні розпочала свою роботу виставка періодичних видань з рукоділля під назвою «Журнали, що роблять ваші руки чарівними».

У легкій і розважальній формі журнали вчать працювати із різними матеріалами, робити цікаві саморобки з паперу, дерева, тканини, бісеру, пластиліну тощо. Крім того пропонують розвивальні конкурси, головоломки, завдання для розвитку моторики рук. Періодику рекомендовано використовувати на уроках трудового навчання. Вони стануть незамінними помічник для вихователів та вчителів під час проведення творчої роботи.

/Files/images/2020_r/q2.jpg/Files/images/2020_r/q3.jpg/Files/images/2020_r/q5.jpg

Всесвітній тиждень космосу

Bcecвiтнiй тиждeнь кocмocу щopiчнo пpoxoдить з 4 пo 10 жoвтня. Biн з'явивcя, як дaнинa вeличeзнoму внecку в нaуку кocмiчниx дocлiджeнь.

/Files/images/2020_r/007.jpg

I дiйcнo, зapaз вaжкo уявити нaшe життя бeз cупутникiв, якi нeпoмiтнo poблять його бiльш комфортним. Нa чecть тaкoї пoдiї, як Bcecвiтнiй тиждeнь кocмocу, у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей oфopмили книжкову виcтaвку "Відкриваємо таємниці Bcecвiту".
Відвідувачі книгозбірні можуть ознайомитися із популярними енциклопедичними виданнями, які містять дивовижні факти, унікальні яскраві фотографії та ілюстрації про будову Всесвіту, Сонячної системи, дослідження планет, відкриття астрономів із усього світу в продовж двох тижнів.
Фaкти пpo кocмoc нacтiльки нeймoвipнi, щo вaм зaxoчeтьcя дiзнaтиcя бiльшe. Звicнo, уci тaємницi Bcecвiту й дoci нe poзкpитi, aлe й тe, щo вжe дocлiдили нaукoвцi, вaжкo ocягнути тa уявити.

/Files/images/2020_r/006.jpg/Files/images/2020_r/005.jpg

Мистецтво ділитися

«… Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!» (Любов Забашта)

В Україні щорічно з 2007 року в другу неділю грудня відзначається День Благодійності. Сенс слова «благодійність» зрозумілий, напевно, кожній людині. Творити благо - тобто, надавати безоплатну допомогу тим, хто її потребує.

Для України це мало особливу вагу: культура й освіта змогли розвиватися значною мірою завдяки меценатській підтримці.

А ось чому людина просто так витрачає колосальні суми за картини, на побудову музею чи допомагає бібліотеці? Що взагалі викликає в неї такі поривання? Можливо, людина змінює світ навколо себе на краще, не очікуючи, коли хтось це зробить за неї, тому що просто не може інакше? На ці запитання покликана відповісти книжкова виставка «Мистецтво ділитися», яка пропонує познайомитися з відомими благодійниками минулого і сучасності.

Чи знали Ви, що гетьман Іван Мазепа витратив на будівництво та реставрацію церков, храмів, монастирів суму, яка була більша як 10 річних бюджетів Гетьманщини? А те, що Петро Могила у заповіті передав значну частину свого майна на одяг студентам? У заповіті Петро Сагайдачний наказував нажите ним майно, яке було не малим, віддати на науку…

Хоча творити добрі справи потрібно незалежно від дати у календарі, свято зайвий раз нагадує про необхідність залишатися чуйним і турбуватися про ближнього.

/Files/images/2019_2/20191204_085426.jpg

Book-симпатія «Моя улюблена книга»

Чи є у вашому житті книга, яка викликала цілий шквал емоцій? Або покликала у подорож? Та сама, яка змусила відкласти всі справи й тримала Вас до останньої сторінки…

Саме про такі літературні твори пишуть учасники нашої інтерактивної виставки «Моя улюблена книга». Гаррі Поттер і Полліанна, Моллі Махлюй і детектив Ниточка, кмітливе мишеня Десперо і Кіт да Вінчі, а разом з ними Коти-вояки, Малий Вовчик та дівчинка Лола впевнено тримають першість серед симпатій читачів.

A якщо Ви ще не визначилися, що саме варто обрати з полиць книгозбірні, зазирніть до читальної зали та відшукайте серед хіт-параду читацьких симпатій ту книгу, що (можливо!) стане й вашою найулюбленішою.

Приємного Вам читання!

/Files/images/2019_r/w11 (1).jpg/Files/images/2019_r/w11 (2).jpg

День довкілля

«Встав зранку, умився, привів себе до ладу – i, одразу ж, приведи в порядок свою планету».
(Антуан де Сент-Екзюпері)

Сьогодні надзвичайно важливо, щоб кожна людина пройнялась відповідальністю за долю природи. І тому всім, хто завітав до дитячої бібліотеки напередодні Дня довкілля, було запропоновано взяти участь у інтерактивній виставці «Пейзаж з поглядом у майбутнє». Діти обирали паперові фігурки з однією з екологічних проблем або ситуацій та намагалися знайти шляхи її вирішення у книжках чи роздумах.

Виставка і бесіди були спрямовані на те, щоб діти зрозуміли, що навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого дерева є вагомою підтримкою життя на планеті як сьогодні, так і в майбутньому. А викинутий під ноги папірець чи батарейка, підпалена суха трава у лісі, зірваний підсніжник – завдають непоправної шкоди довкіллю.

/Files/images/2019_r/А1 (1).jpg/Files/images/2019_r/А1 (2).jpg/Files/images/2019_r/А3 (1).jpg/Files/images/2019_r/А3 (2).jpg/Files/images/2019_r/А5 (2).jpg/Files/images/2019_r/А6.jpg/Files/images/2019_r/А5 (1).jpg

Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття

«Українська – це цікаво!» - переконалися відвідувачі Прилуцької дитячої книгозбірні, які завітали до нас напередодні Дня рідної мови та взяли участь в інтерактивній виставці «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття». Виконання різноманітних завдань переросло у справжнісіньке змагання між учасниками, але перемогли всі: одні переконалися у власних знаннях, інші дізналися дещо нове, кожен потренувався працювати з довідниками та словниками.

/Files/images/2019_r/20190218_140906.jpg/Files/images/2019_r/20190220_133508.jpg/Files/images/2019_r/20190218_141145.jpg

Букет читацьких симпатій

Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя.

В Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка діє інтерактивна книжкова виставка «Букет читацьких симпатій». Для нас вже стало звичним обмінюватися привітаннями в цей день, але цього разу юні читачі книгозбірні з любов’ю пишуть ніжні, гарні слова для героїв своїх улюблених книжок на сердечках-«валентинках». Попелюшка, Ромео и Джульєтта, Білосніжка, Шерлок Холмс, Гаррі Поттер, Моллі Мун, Джен Ейр і розумна собачка Соня – ніхто не залишився поза увагою!

/Files/images/den_valentina/20190212_121432.jpg/Files/images/den_valentina/20190212_121743.jpg/Files/images/den_valentina/20190213_110526.jpg

Аби безпечно шлях здолати – дорожні знаки треба знати!

«Дорожні правила вивчай,

Їх треба зазубрити!

Ніколи їх не забувай,

Щоб у безпеці жити!»

(Надія Красоткіна)

Дбати про безпеку дітей, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих, адже діти дуже часто потрапляють у небезпечні ситуації.

Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя. Ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки на дорозі вирішили бібліотекарі відділу обслуговування дошкільнят і молодших школярів Л.М. Піддяченко та Н.М. Сич, створивши чудову книжково-ігрову виставку «Аби безпечно шлях здолати – дорожні знаки треба знати!»

Маленькі відвідувачі в ігровій формі дізнаються, що вірні помічники світлофор та «зебра», допомагають краще орієнтуватись на вулицях міста, роблять прогулянку приємною, а головне – безпечною. За допомогою макетів автобуса, автомобіля та іграшкових «пішоходів» створюють різні ситуації та вчаться вірно їх вирішувати. А цікаві книжки допоможуть краще засвоїти такі життєво необхідні знання.

/Files/images/B2 (2).jpg/Files/images/B2 (1).jpg

Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно

За вікном осінь, але це не привід для суму. Варто лише переступити поріг книгозбірні, зустрітися з добрими та вірними друзями – книжками і негода за дверима вже не здатна зіпсувати настрій.

Звичайно, людина не може знати все, але має вміти знайти відповідь на будь-яке запитання. Для цього і створюють книги, які «знають все» - енциклопедії. Ці паперові помічники швидко виручають, коли власних знань недостатньо. А їх у нас безліч: про динозаврів, історію людства, автомобілі, чудеса світу, відкриття і винаходи, дивовижний світ рослин і не менш цікавий світ тварин і… Краще завітайте до нас і оберіть для себе чудову книгу з виставки «Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно».

Якщо ви великий шанувальник «братів наших менших», вам неодмінно сподобаються книжки про надзвичайні здібності, поведінку та сенсаційні історії з життя представників тваринного світу! А ще – ви легко зможете порозумітися з домашнім улюбленцем, якщо розгадаєте всі секрети його поведінки з книг на полиці «Тваринки з книжкової корзинки».

Можливо, вам 13-17 років і, здається, що вже все відомо. Та все ж таки, візьміть до рук хоча б одне видання для підлітків з полиці «За крок до дорослого життя», щоб не потрапити в небезпечну ситуацію самому та застерегти друга.

Читайте, міркуйте, мрійте!

/Files/images/Q6.jpg

Зізнаюсь я тобі в коханні…

Любов — почуття світле і добре. Воно може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання. І саме 14 лютого, в день святого Валентина, хочеться сказати комусь найкращі у світі слова, зізнатися якщо не в коханні, то хоча б у приязні чи симпатії. В цей день свої почуття ми виражаємо — «валентинкою», листівкою у вигляді сердечка, яка є незмінним атрибутом цього романтичного свята.

В Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка діє інтерактивна книжкова виставка «Кохання, одягнене в роман». Для нас вже стало звичним обмінюватися привітаннями в цей день, але цього разу юні читачі книгозбірні з любов’ю пишуть ніжні, гарні слова для героїв своїх улюблених книжок на сердечках-«валентинках». Попелюшка, Ромео и Джульєтта, Білосніжка, навіть Шерлок Холмс, Гаррі Поттер і розумна собачка Соня – ніхто не залишився поза увагою дітей!

/Files/images/юю2 (1).jpg/Files/images/юю4 (1).jpg

Кохання… Про нього написано дуже багато і водночас дуже мало. Адже не існує таких слів, які б могли вичерпно зобразити, передати, висловити усю гаму цього почуття. Кохання – одвічна тема музики, поезії, літератури. Письменники та поети усіх часів залишили чималий багаж творів про кохання, якими зачитується сучасна молодь. Завітай до бібліотека та обери собі класну книгу!

Інформ-фуршет «Новорічний переполох»

Вже зовсім скоро до нас завітає найвеселіше свято – Новий рік. Але в нас є ще декілька днів, щоб встигнути зробити безліч справ: прикрасити ялинку, виготовити подарунки для близьких та друзів (адже відомо, що найкращий подарунок – зроблений власними руками з гарними думками!), створити святковий настрій для себе та оточуючих… Ух, скільки всього!

/Files/images/ф2 (1).jpg/Files/images/ф2 (2).jpg

А ідеї для святкування ви зможете знайти саме зараз на нашому інформ-фуршеті «Новорічний переполох». Ось журнал «Жасмин». Він добре відомий нашим юним рукодільницям. Тут безліч майстер-класів з виготовлення майже дизайнерських речей, а головне – це не потребує багато часу та коштів, адже журнал створений саме для дітей. Учні 4 класу школи № 2 вже добре знайомі з ним. Як результат – ціла полиця імпровізованого «каміну» зайнята виробами дитячих рученят. Тут і зайці, і сова з шишок, і золочені горіхи, і сніговички, і дракончик...
А ось яку вітальну листівку пропонує виготовити «Жасмин»: з листка паперу, клаптика тканини та стрічки виходить справжній шедевр. Ми звикли, що сніжинки в якості прикрас створюють з паперу. Відкриваємо журнал і… виявляється, сніжинки можна зробити з ниток, і не обов’язково білих! «Академія Саморобкіна» запрошує створити новорічну паперову ялинку в техніці орігами, а ще…

А ви встигли зробити новорічний декор або подарунок власноруч? Якщо ні – то саме час «пригоститися» ідеями на нашому інформ-фуршеті!

З нетерпінням чекаємо на Вас!

Казково прекрасний куточок Сходу

«Японія - дивовижна країна, «країна навпаки»- настільки там все незвично для нас. Сади з каменів. Пальто подають жінки чоловікам. Кермо в машині з правого боку. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками, сплять на підлозі. Взуття залишають біля порога. Вірші не мають рими. Писемність не віддільна від малювання. Поклони тут - цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай - ціла наука».

/Files/images/юю2.jpg

В рамках оголошеного в 2017 р. Року Японії в Україні Прилуцька міська бібліотека для дітей ім. Павла Білецького-Носенка запрошує відвідувачів переглянути книжково-ілюстративну виставку «Казково прекрасний куточок Сходу». Це чудова нагода дізнатися більше про одну з найбільш загадкових і екзотичних країн світу.

/Files/images/юю5.jpg

/Files/images/юю7.jpg

Слово «Японія» означає «світанок»: ця країна розташована у східній частині континенту, там, де ранками сонце з’являється з моря.

Велика частина всієї площі японських островів зайнята високими горами, які вкриті лісами. Найвища гора Японії – потухший вулкан Фудзі (3776м). Ця гора вважається у японців священною…

Книжки та журнали з виставкових полиць розкажуть про незвичайні японські традиції, про національні риси характеру, національний одяг, взуття, національну зачіску, бойові мистецтва, ікебану, чайну церемонію та багато іншого.

Азійський менталітет, помножений на століття ізоляції, вдале поєднання традиції і сучасності, дійсно високий рівень передових технологій, плюс ієрогліфічна дійсність і настороженість до усього чужого – весь цей «мікс» робить Японію для європейців такою привабливо-недосяжною і незбагненно-загадковою.

Про чемність і ґречність

/Files/images/Изображение 006.jpg

Про людей судять по їх поведінці в суспільстві. Основні правила поведінки, які прийняті суспільством, називаються етикетом.

З давніх часів у кожному королівстві був свій етикет – свої правила пристойності. Це була ціла наука, яку потрібно було вивчати і володіти нею досконало. Це була дуже важка, кропітка праця, але з часом правила поведінки спрощувалися (нам вже не потрібно при зустрічі робити незвичні па та поклони з капелюхом, як це було при дворі Людовика XIV) і набули загальних рис.

Так що нам ще пощастило. В основі сучасного етикету лежать досить прості правила поведінки. У суспільстві закріплені певні правила поведінки людей, манери, правила хорошого тону, які відображають рівень культури людини. В різних життєвих обставинах, у різних сферах діяльності товариства прийнято дотримуватися таких правил. Їх не так багато, і якщо, ти вивчиш норми етикету і не забудеш ними правильно користуватися, в будь – якій, навіть найвишуканішій компанії, ти будеш почуватися вільно та розкуто і завжди будеш мати перевагу перед багатьма юнаками, які, на жаль, не користуються цими правилами.

А познайомитися з правилами сучасного етикету можна в нашій бібліотеці, перегорнувши сторінки книжок та журналів з виставки «Про чемність і ґречність». Це – найнеобхідніший мінімум знань з питань поведінки за столом, в громадських місцях, на гостинах, в транспорті, в школі… А ще – цікавинки з правил етикету в різних країнах світу.

Якщо ти запам’ятаєш хоча б частину з цих правил і надалі будеш ними користуватися, то можна сказати, що ти оволодів найважливішими основами сучасного етикету, і це тобі ще не раз стане це в пригоді. Тому що виховані люди завжди мають перевагу над іншими… та й дівчата це цінують!

Пурпурові вітрила мрій

/Files/images/я12.jpg/Files/images/я12 (1).jpg

В цьому році виповнюється 95 років повісті-феєрії російського письменника Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» про непохитну віру в диво і всеперемагаючу мрію. Тому ми запрошуємо Вас на книжково-журнальну виставку «Пурпурові вітрила мрій», щоб ближче познайомитись з автором та його повістю.

Первинна назва твору була «Красные паруса» (рос.), але схожість назви кольору з кольором більшовицької символіки та розчарування автора змінами, що відбувались в Петрограді, в якому на той час мешкав Грін, після жовтневого перевороту 1917 року, змусили автора замінити назву на «Алые паруса».

Ця зворушливо-романтична казка, написана красивою багатою мовою, про силу кохання і людського духу, розповідь про диво, котре людина здатна творити власними руками у прагненні щастя.

Сьогодні люди припинили вірити в казку та чудеса, не шукають свого щастя, замінюючи його на що завгодно аби лиш не діяти, не боротися. Звісно, життя далеко не казка. Скептики можуть сказати, що немає ніяких гарантій, і щасливий корабель з пурпуровими вітрилами ніколи не пристане до берега. Тому навіщо щось змінювати? Адже все і так нормально, а якщо відважитись на відчайдушний вчинок, можна втратити все, що є.

І хоча на жодній із карт неможливо знайти містечко Лісс, «Пурпурові вітрила» О. Гріна справді здатні творити дива. Книга нагадує про те, що кожен здатний зробити когось щасливим, аби було бажання робити добро, аби в серці була любов.

У кожного свій корабель, своя стежина у житті, але ми бажаємо вам, щоб вітрила у всіх були пурпурові, а вітер попутній.

Незвичайний день сьогодні – день святковий, великодній!

До свята Великодня в читальному залі бібліотеки з’явилося незвичайне дерево. Гілочки верби прикрасили «писанки», виготовлені руками наших юних читачів: Катерини Веремій, Крістіни Романко, Інни Столярової, Евеліни Глущенко, Кирила Лесенка, Софії Виноградової, Діани Мініної, Валерії Терентій і Софії Кресан. Юним майстрам стало в нагоді дуже цікаве видання Анатолія Адруга «Писанки Чернігівщини: історія і сучасність» про особливості писанкарства нашого краю. А книга О.Г.Соломченко «Писанки Карпат» детально познайомила зі значенням орнаменту на великодньому символі – яйці. Кожен зможе навчитися «читати» таємничі знаки-обереги, якщо не пошкодує трохи вільного часу.

/Files/images/яя22.JPG/Files/images/яя20).JPG/Files/images/яя21 (1).JPG

Про великодні прикмети, традиції, звичаї, святкове хатнє оздоблення, тонкощі випікання пасок, виготовлення писанок та крашанок, дитячі ігри – про все це розкажуть книги з тематичної виставки.

Можливо, ви бажаєте по-особливому прикрасити оселю до свята або виготовити власноруч декоративні речі та подарунки? Вам неодмінно потрібно взяти до рук журнали «Жасмин», «Академія Саморобкіна», «Розкажіть онуку» та «Лиза». Наприклад, здивувати рідних чи друзів великоднім яйцем з бісеру, незвичайною підставкою або ажурною серветкою. Гадаєте, це вам не під силу? Покрокові майстер-класи допоможуть вам впоратися з будь-яким виробом!

Ті, що обрали небо

«Так і живуть поруч птахи й люди, часто не зважаючи одне на одного, іноді сварячись, іноді радіючи одне одному, як члени однієї великої родини. Хто з них кому більше потрібен – людина птахам чи птахи людині?.. Та чи виживе людина, якщо на Землі не залишиться птахів?»
(Е. Голованова)

Міжнародний день птахів відзначається щороку в усьому світі. З'явився він у кінці ХІХ століття в Америці. Буквально за кілька років він став дуже швидко поширюватися по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що з'явилося в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.

Птахи є не тільки окрасою лісів, полів, лук, парків, скверів. Вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів. Саме цим невтомним помічникам і присвячена інформаційна книжково-журнальна виставка «Птахи – які ви різні та цікаві». Відкрийте книжки – і ви дізнаєтесь: чому фламінго рожеві, у кого мішок під дзьобом, якого птаха ще 600 років тому було проголошено «птахом англійської королеви», як сплять колібрі, якщо вони ніколи не сідають на землю, кому з представників пташиного світу встановлені пам’ятники і за які заслуги… Також цікавинками з життя пташок прикрашені полиці виставки.

/Files/images/Изображение 001.jpg

Від поведінки людей часто залежить доля птахів. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи…

І хоча перший закон про охорону птахів був виданий у 1328 році Людвігом Баварським, який проголошував: «Тяжкий штраф чекає на того, хто впіймає синицю – кропіткого ловця комах», список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. Сьогодні в Європі під загрозою зникнення майже 50% птахів. 87 видів птахів включено до останнього видання Червоної книги України (2009 р.)

Пам’ятайте, ви можете змайструвати шпаківні – і птахи щиро віддячать вам за допомогу, знищуючи шкідників. Ніколи не руйнуйте гнізд – і їхній спів будезвеселяти вас завжди! Охороняйте і дбайливо ставтесь до братів наших менших!

Відкрий, о рідна мова, свої скарбниці золоті…

На освіченість людини, рівень її інтелектуального розвитку вказує мова, тобто те, як людина розмовляє. Існує давній сократівський афоризм: «Скажи мені що-небудь, що б я тебе побачив». Невже точно помічена здатність людини виражати свої думки — це дар природи? Насправді ні — все не так складно. Навчитися правильно і красиво говорити не складий труд, достатньо тільки цього дуже захотіти.

Можливо, варто почати вже сьогодні? А чому б, власне, і ні? До цього спонукає навіть дата в календарі – Міжнародний день рідної мови!

Відвідувачі нашої книгозбірні ось уже декілька днів поспіль звертають увагу на книжкову виставку «Гордімось мовою своєю і будьмо гідними її», підготовлену працівниками бібліотеки. Особливо користуються попитом книги Марії Волощак: «Неправильно – правильно. Довідник з українського слововживання» та «Складні випадки правопису та відмінювання прізвищ і географічних назв». У цих практичних посібниках авторка намагається «виловити» всі зросійщені або ж скальковані з «міжнародної» лексики слова і словосполучення і знайти їм український відповідник.

А ще цілий тиждень, з 19 по 26 лютого, кожен міг взяти участь у «мовній риболовлі».

/Files/images/юю1.jpg/Files/images/юю3 (2).jpg

В імпровізованому «акваріумі» потрібно було обрати будь-якого морського мешканця, який мав завдання, яке потрібно було прочитати і виконати: знайти помилки, правильно перекласти окремі слова та речення, знайти слова в слові, краще за всіх прочитати скоромовку або чистомовку. Були й додаткові завдання в конвертах-«мушлях»: «Українська філологиня – справжня господиня» (для дівчаток), «Хто в домі господар» (для хлопців), «Коректор», «Збери прислів’я» та інші.

Діти із задоволенням відповідали на запитання, а коли виникали деякі складнощі – зверталися по допомогу до словників.

«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає» – ці слова іспанського політика Хосе-Марії Арце розлетілись в соціальних мережах як заклик спілкуватись рідною мовою.

Кажімо більше ніжних слів знайомим, друзям і коханим!

Щороку наприкінці зими приходить одне з найяскравіших свят – День Святого Валентина. Пункт європейської інформації підготував книжково-журнальну виставку «Кажімо більше ніжних слів знайомим, друзям і коханим!», яка познайомить Вас з історією походження свята, з легендами, а також зі звичаями і традиціями в різних країнах, пов’язаними з Днем закоханих.

/Files/images/Изображение 008.jpg

А ще Ви маєте змогу виготовити ексклюзивну «валентинку» у вигляді «картини», паперових мишенят, кулону з полімерної глини, вітальну листівку в техніці ізонитки (інструкції по виготовленню знаходяться поруч з виробами на виставці).

Тим, у кого є вільна година, пропонуємо провести її в компанії з кращими творами про кохання - як класичними, так і сучасними. Або ж спробувати скласти «літературні пари» (наприклад, Шрек – Фіона, Муха Цокотуха – Комар).

Сьогодні День закоханих у нашому краї дещо відійшов від своїх первісних традицій. Він збагатився новими відтінками і ми маємо змогу не лише розповісти про свої почуття коханій людини, а й з усією широтою української натури висловити приязнь друзям та домочадцям.

І це прекрасно! Тому напередодні свята разом з нашими відвідувачами ми створюємо «Букет ласкавих слів». На невеличких «сердечках» кожен може залишити декілька теплих слів, адресованих найдорожчий людині.

Приєднуйтеся до нас!

/Files/images/яя2 (2).jpg

/Files/images/яя2 (1).jpg

/Files/images/яя3.jpg

Завірюхи казка чарівна

Гарний настрій – неодмінний атрибут Новорічних свят. А створюють його не лише прикрашена ялинка, серпантин та ажурні витинанки на вікнах, а й «перлинки» дитячої творчості.

/Files/images/Изображение 012.jpg

Наприклад, малюнки наших читачів. Напередодні Нового року в читальному залі бібліотеки відкрилась виставка дитячих малюнків «Завірюхи казка чарівна». Святково прикрашена ялинка, янголята, сніговики, Снігуроньки та інші казкові персонажі нікого не залишать байдужим! І це не дивно, адже їх творці – Олександра Галушка, Анна Замай, Поліна Проценко, Анастасія Бондаренко та Данило Яценко – вклали в свої роботи усе тепло душі, майстерність рук і власну фантазію. А сніжинки, виготовлені під час майстер-класу ученицями початкової ланки ЗОШ №2, стали гарним доповненням виставки.

Неодмінно завітайте до дитячої книгозбірні і отримайте позитивні враження та гарний настрій від робіт ваших ровесників! Можливо, це надихне вас на створення власних шедеврів і наступна виставка буде присвячена саме вам.

Осінь у водоспаді кольорів

Барви осені … Жодна інша пора року не радує око таким багатством кольорів та відтінків, хоч кожна по-своєму красива. А для того, щоб зберегти красу, потрібен правильний догляд за рослинами. Цій темі присвячена книжково-журнальна викладка-ікебана «Осінь у водоспаді кольорів».

/Files/images/DSCN2639.jpg

Осінь недарма називають золотою – особливо в жовтні, коли листя на деревах стають усіх можливих кольорів – лимонно-жовті, жовтогарячі, золоті, червоні та насичено-багрові. Така барвиста пора осені настає раптово та швидко минає. Спробуйте хоча б на мить спинити час: створіть композицію чи букет з гілочок або листя, які будуть нагадувати про приємні моменти. А ще – це безмежний простір для фантазії… А матеріал для творчості – подарунок барвистої осені.

/Files/images/DSCN2636.jpg

Відкриваємо перлини нашого міста разом із бібліогідом.( Книжкова виставка до Дня міста)

/Files/images/IMG_1811.JPG

«Від читаючої дитини – до успішної людини»

/Files/images/Изображение 009.jpg

2016 рік в Україні проголошено Роком англійської мови. І це не випадково. Значення англійської мови в сучасному світі настільки велике, що її знання не є розкішшю. Її вчать скрізь: у школах, університетах, на курсах. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, адже саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення.
Для того, щоб познайомити відвідувачів бібліотеки з книжками англійською мовою, які є у фонді книгозбірні та зацікавити їх вивчати іноземну мову, цілий серпень в читальному залі діє виставка-тест під назвою «Від читаючої дитини – до успішної людини». Наші читачі мають змогу не лише погортати сторінки англомовних видань, прочитати різноманітні вірші та оповідання, а й перевірити свої знання, виконуючи нескладні та цікаві завдання тесту.
Хочете подорожувати і не відчувати себе білою вороною, а вільно спілкуватися з людьми різних національностей? Хочете стати студентом закордонного університету? Хочете престижну роботу з просуванням по кар'єрних сходах? А, може, ви бажаєте працювати закордоном? Порада одна – вивчайте англійську мову!!!

«Дарунок власноруч»

/Files/images/Изображение 007.jpg

Є потреба у дітей

Брати в руки фарби, клей.

Із звичайної коробки творяться таки поробки,

Що дивися і дивуйсь і матуся, і дідусь.

Із паперу і пластмаси творяться таки прикраси,

Що куди там магазинним…

Кращий майстер – це дитина!

Літо – чудова пора! З’являється більше вільного часу для спілкування та ігор з однолітками, прогулянок, читання… А ще – це можливість навчитися робити безліч корисних та красивих речей власними руками.
Чи вмієте ви робити оригамі, прикраси з бісеру, вишивати стрічками, ліпити з солоного тіста чи полімерної глини? Ні? Тоді вам необхідно познайомитися з журналами «Жасмин» та «Академія Саморобкіна». В цьому вже переконалися наші читачі, які вже створили власноруч букети паперових і бісерних квітів, незвичайні книжкові закладинки для нашої книгозбірні.
Спробуйте створити сувенір чи подарунок подрузі, мамі чи іншій близький людині власними руками і у вас обов’язково вийде справді неповторна річ, зігріта теплом вашої душі.
Можливо і вам стануть в нагоді корисні поради та майстер-класи з журналів, які ви зможете переглянути в нашій бібліотеці. А ми завжди чекаємо на Вас!

Собаки і кішки в одній книжці

З усіх свійських тварин тільки собаки і кішки стали по-справжньому домашніми. Тільки вони мешкають під одним дахом з людиною. Їм і присвячена наша виставка – ай стопер.

Розділ І «Собаки = вірність, відданість, дружба»

«Собака - це єдина істота на землі, яка любить тебе більше, ніж себе» (Дж. Біллінгс)

Собака – перша свійська тварина, яка з’явилася біля людини. Як це було? Де початок нашого сумісного шляху? Перегорніть сторінки книжок і дізнайтесь, як собака допомагав людям пасти худобу, перевозити вантажі, охороняти житло, захищати господаря, допомагати науковцям, рятувати життя… На Алясці у місті Ном навіть встановили бронзовий пам’ятник їздовому собаці Бальто, який у важку зимову негоду, залишаючи криваві сліди порізаних настом лап, доставив пакунок з лікувальною сироваткою, врятувавши людей від важкої хвороби. У Парижі височить пам’ятник сенбернару Баррі, який у швейцарських Альпах відшукав понад 40 людей у снігових завалах.
Неабиякий позитивний психологічний ефект має спілкування з собаками самотніх людей. Саме таким випадкам дружби між людиною та собакою присвячені літературні твори багатьох письменників.

Розділ ІІ «Суцільна муркотінь»

«Якщо у вас є кішка, ви повертаєтеся не в будинок, а додому» (Пем Браун)

Там, де зараз Східний Судан, у сиву давнину виникла одна з найдавніших країн Африки – Нубія. Коли єгипетські фараони почали грабувати цю країну, вони вивозили звідти золото, слонову кістку, худобу і … котів.
Єгиптяни високо цінували котів і взяли їх під свій захист. Поступово цих тварин стали обожнювати. За образу котів накладали штраф, а їх вбивство, навіть ненавмисне, призводило до страти людини. Під час зустрічі з котами люди поступалися їм дорогою, а коли вдома траплялася пожежа, то спочатку рятували котів, а вже потім майно.
Через кішок єгиптяни одного разу програли війну з персами. Хитрі персидські воїни виставили перед собою цих тваринок, а єгиптяни не наважилися посилати стріли у ворога, щоб не завдати шкоди котам.
Вождь повстанців-рабів Спартак наказав помістити зображення кішки на бойові прапори своїх легіонів, адже в римській міфології кішка була символом свободи…
Якщо не пошкодуєте трохи вільного часу на читання, то дізнаєтесь про неймовірні котячі пригоди, вражаючі здібності мурлик, скільки котів на Землі і, звичайно ж, як зробити власного улюбленця найщасливішим котиком.

Розділ ІІІ «Тваринки з книжкової корзинки»

«Головна відмінність між собакою і котом: собака вважає, що живе поруч з господарем, а кіт - що господар живе поруч з ним» (Валентин Домиль)

Видатні письменники світу присвятили чимало казок, оповідань та повістей цим чудовим друзям людини. Прочитайте на дозвіллі твори І. Франка, Дж. Лондона, Е. Сетон-Томпсона, В. Біанкі, Р. Кіплінга, Д. Сміта, Е. Найта, А. Чехова і гарний настрій вам гарантовано.

/Files/images/а1.JPG/Files/images/а3.JPG

З книгою по Європі

«Світ схожий на книгу,

і той, хто знає тільки свою країну,

прочитав у ній лише першу сторінку»

французький філософ Фужере де Монброн

Більш ніж 60 років тому на попелищі двох воєн було закладено підвалини Європейського Союзу. Саме 9 травня 1950 року в Парижі, в атмосфері загрози початку третьої світової війни, що поглинула всю Європу, міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив перед міжнародною пресою з декларацією, у якій він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеву промисловості для створення “міцного фундаменту Європейської спільноти”.

Сьогодні День Європи вважається символом миру та єднання. Це той день, коли всі європейці віддають шану своїм спільним цінностям. В 2016 році ми відзначаємо це свято 21 травня.

Що нам відомо про Європу, які країни входять до складу ЄС, які визначні пам’ятки історії та культури подарували світу країни європейського континенту та безліч інших цікавинок – в матеріалах з виставки «З книгою по Європі».

Наприклад, що ви знаєте про Данію? Країна старовинних будинків і добрих привидів, країна вікінгів і туманів. Маленька країна, що вражає весь світ своїми шедеврами, своєю сердечністю і своїми комфортними містечками. У цьому королівстві немає великих річок, високих гір і темних лісів. Зате багато моря, а островів – цілих 406. У королівства є своя королева, не Снігова, правда, але теж вельми колоритна. Королева Маргарет їздить на автобусі, любить малювати і (страшно подумати) курить! Добрі піддані дуже переживають за її здоров’я, але мовчки, бо толерантність в королівстві Данія – святе.

Ми звикли до того, що вітряки – це різновид млинів. Але голландські вітряки у давнину мали ще одне призначення. Це був справжній телеграф. Змінюючи положення крил вітряка, мешканці прибережних селищ подавали сигнали капітанам кораблів, щоб дізнатися про справи на кораблі та улов оселедців або попередити про небезпеку.

Уявно прогулятися столицями Європи можливо, якщо у ваших руках книга «Міста світу» з серії «Я пізнаю світ».

Поличка «Літературна Європа» запрошує здійснити навколосвітню подорож з Філеасом Фоггом, викрити злочин разом із геніальним Шерлоком Холмсом, пережити безліч труднощів на безлюдному острові у товаристві Робінзона Крузо, «знайти вихід з безвихідного положення» як барон Мюнхаузен та зустріти свого принца з казками братів Грімм.

Отже, щасливої Вам подорожі!

/Files/images/яяяц.JPG

Чи відомо Вам, хто і коли винайшов папір або кулькову ручку, без яких нині не обійтися будь-якій письменній людині?.А те, що з неба можуть падати не тільки краплі дощу, а й оселедці, жаби та інші речі? Ні?! Не варто засмучуватися! Саме для "чомучок" З січня 2016 року в бібліотеці розпочала роботу виставка-калейдоскоп " У вас питання - у нас відповідь."Будь-яка книга з цієї експрозиції - скарб цікавинок, яких не знайти в шкільному підручнику...

/Files/images/SAM_2740.JPG/Files/images/SAM_2742.JPG/Files/images/SAM_2749.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 2504

Коментарi

 • Ярослава

  2016-05-22 12:11:23

  Взяла ідею з "хмарками" для розкриття виставки. Дякую...

 • Шанувальниця

  2014-07-10 19:31:43

  Дякую за змістовні матеріали, розміщені в даній віртуальній виставці. Уперше на бібліотечному сайті зустріла такі цікаві та оригінальні презентації книг!!!......

 • Шанувальниця

  2014-07-10 19:31:24

  Дякую за змістовні матеріали, розміщені в даній віртуальній виставці. Уперше на бібліотечному сайті зустріла такі цікаві та оригінальні презентації книг!!!...

 • Продвинуті...

  2014-06-17 09:17:08

  Дякуєм за інформацію про журнали!!!!!!...

 • наталія іванівна

  2014-06-17 09:15:42

  Матеріалів по І.Богуну не так вже й багато, тому ДЯКУЮ біблітекарю Л.Нехайчик за віртуальну висавку. Ви - справжній професіонал, продовжуйте і надалі таку цікаву форму роботи. І ще - хто запропонував ввести таку форму роботи? МОЛОДЦІ!......