• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка для дбайливих батьків.

Ведуча рубрики бібліотекар Піддяченко Людмила.

Закінчується рік, і хочеться назвати ті видання, які в цьому році дійсно сподобалися нашим маленьким читачам. Їх із задоволенням беруть почитати - хіба це не гарантія якості? Крім класичних авторів, у списку «улюбленців» чимало і сучасних українських та зарубіжних авторів.


Іван Андрусяк«Cонячні дні домовичка Мелетія»,

Юрій Нікітінський «Будинок двірників».

/Files/images/novaya_papka/21256866_images_2151361220.jpg

Відомий український письменник-казкар Іван Андрусяк порадував своїх читачів казочкою про домовичка Мелетія. Книжка вийшла у чудовій серії «Дитяча картинна галерея» видавництва «Майстер-клас». Книжки цієї серії покликані виховати у дитини естетичний смак та відчуття прекрасного. Створюють книжки-картини талановиті українські художники та письменники. Причому часто спочатку з`являється образ, створюється картина, а вже потім народжується історія.

Так і цього разу домовичком художника Степана Вербещука надихнувся добрий казкар Іван Андрусяк.

До речі, Степан Вербещук – наш земляк, прилучанин. Зустріч з ним та презентація його першої книги про домовичків так сподобалася нашим читачам, що ми знову зустрілися з ним з нагоди презентації його другої книги про домовичків «Будинок двірників», яку написав сучасний український письменник Юрій Нікітінський.

В одному місті, можливо, саме у нашому, є незвичайний будинок, у якому оселилися шість дуже важливих персон, що працюють… двірниками. У кожного власна ділянка, власні інтереси, захоплення й мрії, та всі вони абсолютно щасливі, бо наводити порядок для них не просто професія, а покликання і справа всього життя. До того ж, кожен із них здатен на справжній вчинок: врятувати незнайомця, полетіти в космос і навіть зробити щасливішим ціле місто. Тому там, де вони з’являються, світ стає світлішим, добрішим і по-справжньому чистішим.


Катерина Матюшкіна, Катерина Оковитая «Ги-ги, смішно!»

/Files/images/novaya_papka/35361055_images_3623631654.jpg

Це - дитячий детектив. Звучить прикольно. Так і є! Серія «Прикольний детектив» про розслідування загадкових злочинів гарантує цікаве, інтригуюче й веселе дозвілля вашим дітям. Цього разу розслідування ведуть двоє друзів — винахідливий пес Фу-Фу та довірливий кіт Киць-Киць.

Таємничі викриття, секретні перевтілення і тріумфальне закриття справи про зниклі цукерки!

Хто допоможе загадковій незнайомці?

Хто в черговий раз позбавить Паскудний ліс від грабіжника?

Хто врятує цілий пароплав і розгадає таємницю дивного голосу в кронах дерев?

Усі відповіді є на сторінках книжки «Ги-ги, смішно!».


Катерина Матюшкіна. Серія: «Кiт да Вінчі»

Катерина Матюшкіна "Кiт да вінчі. Пiрати Примарського моря"

/Files/images/novaya_papka/Без названия.jpg

До Звіриного міста прибули пірати! Вони викрали цілу купу всього-всього та ще й полонили нещасну білочку Бряку! А страшне й підступне мишадло Зиза теж, виявляється, пірат! І Зиза рушає до Мавпячого острова, аби стати там королем, знайти скарби й заволодіти ними!
Та його слід узяв неперевершений і геніальний детектив — кіт да Вінчі. Він безстрашно долає хвилі Примарського моря, щоб завадити злочинцеві.


Катя Матюшкіна: "Кіт да Вінчі. Пограбування банки"

/Files/images/novaya_papka/ridna_mova_9786177200696_images_2107170177.jpg

Кіт да Вінчі виявив мапу скарбів Анаконди. Але підступний мишище Зиза викрав її й має намір, хоч що б там стало, першим захопити скарби.Але на його шляху стоїть суперсищик – кіт да Вінчі.Пригоди геніального кота тривають! Настав час дізнатися, що ж було далі!


Катя Матюшкіна: "Кіт да Вінчі. Навала прибульців. Космічний детектив"

/Files/images/novaya_papka/1.jpg

Продовження серії «прикольних детективів» про Кота да Вінчі від Каті Матюшкіної. Цього разу це не тільки прикольна та заплутана історія, а ще й космічна. Читайте про летючу тарілку, політ на Місяць, про мобільні та летючі будинки Гори геніїв, про другу любов Пімпочки та багато-багато іншого, неймовірного та страшенно цікавого.


Катя Матюшкіна «Кіт да Вінчі. Посмішка Анаконди»

/Files/images/novaya_papka/2.jpg

Мешканці Звіриного міста стурбовані жахливою подією – з Кукушкінського музею викрали знамениту картину-загадку "Посмішка Анаконди"! Хто і як це зробив? За розслідування береться великий детектив – кіт на ім'я да Вінчі, дуже розумний і кмітливий. Чи вдасться йому спіймати злодія і повернути вкрадену картину до музею? Вперед! За новими пригодами з новим героєм!


Катя Матюшкіна «Кіт да Вінчі. Віники лапаті, або Пригоди Вані у личаках і сарафані»

/Files/images/novaya_papka/61d5858b90040d92c0ea116eeb72c298.jpg

Однієї темної ночі у чарівному лісі Баба Яга взялася чаклувати — поставила великий казан, намішала корінців, заклять нашепотіла і... Весь ліс перевернувся з ніг на голову. Хто тепер буде із цим розбиратися?

Однієї темної ночі у чарівному лісі Баба Яга взялася чаклувати — поставила великий казан, намішала корінців, заклять нашепотіла і... Весь ліс перевернувся з ніг на голову. Хто тепер буде із цим розбиратися?


К.Матюшкіна, К.Оковитая: «Лапи вгору!»

/Files/images/novaya_papka/5.jpg

У світі звірів часто трапляються надзвичайні пригоди, а інколи й загадкові злочини. Двоє друзів — винахідливий пес Фу-Фу та довірливий кіт Киць-Киць — надумали стати детективами.

У місцевому музеї зникла статуя собаки, і друзі взялися за справу. На їхньому шляху постійно постають усілякі перешкоди. Долаючи їх, Фу-Фу та Киць-Киць просуваються до поставленої мети.


Серія «Тріксі – Фіксі»

Матюшкина Катя «Тріксі-Фіксі та привид лялькового театру»

/Files/images/novaya_papka/6.jpg

Увага! Увага! Увага!

Ця книжка сповнена іграшковими привидами, ляльковими загадками, а також жартівливими викраденнями! Бережіть нерви! Читайте книжку пошепки!

Ви справді не знали?

Тріксі-Фіксі — чудові лялечки, які живуть в іграшковому Зоряному місті. Ось вони: Літа, Беккі, Сафі, Азалія та Ен! А ще ля-лечки мають багато друзів, наприклад принци, чарівниця світла Кристалонька, добрі дракони і навіть колишня зла чаклунка Злючка зі своїм нелетючим кажанчиком Беркицькою.


Матюшкіна К. Тріксі-Фіксі та дракон

/Files/images/novaya_papka/7.jpg

Чи зможе злючка-чаклунка стати доброю та гарною? Чи таке трапляється? Звичайно, так! Наприклад, одна досить лиха й недобра чаклунка на ім’я Злючка вирішила, що легко стане доброю. Та навіть побула такою доброю цілих три дні, а тоді завела домашнього дракончика. Що далі вийшло, Злючці навіть не привиділося б у найжахливішому сні. Нова улюблена книга від Катерини Матюшкіної українською мовою.


Матюшкіна К. Тріксі-Фіксі та чарівний бал

/Files/images/novaya_papka/8.jpg

Якось лялечка Азалія знайшла газету з білими сторінками і вирішила вписати в неї вигадані новини. Азалія хотіла просто пожартувати, не підозрюючи, що газета ЧАРІВНА і будь-яка записана в неї новина відразу стає РЕАЛЬНОЮ!

З цієї хвилини лялечкам Тріксі-Фіксі та їхнім друзям загрожує СТРАШНА НЕБЕЗПЕКА!


Серія книг Іана Вайброу про Малого Вовчика


Вайброу Іан. Капосна книжка Малого Вовчика

/Files/images/novaya_papka/9.png

Це перша книжка з серії про пригода Вовчика. У порядній вовчій сім’ї лихо – Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком! Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки. Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.

Наступні книжки з серії: «Геройська книжка Малого Вовчика», «Школа привидознавства Малого Вовчика», «Малий Вовчик – лісовий детектив», «Піратська книга Малого Вовчика», «Малий Вовчик – отаман зграї».


Вайброу Іан. Геройська книжка Малого Вовчика

/Files/images/novaya_papka/10.jpg

Це друга книжка зі знаменитої серії про пригоди Малого Вовчика. Вовчик розбагатів і став директором «Академії Пригод». Він мріє створити найвеселішу у світі школу. Допомогти у цьому має спритний пан Чудій. За добрі гроші він обіцяє облаштувати Пригодницьке Подвір’я , можна буде досхочу розважатися. Та не слід довіряти чудіям-крутіям. Замість безтурботного життя й безпечних розваг на наших друзів чекає мандрівка, сповнена небезпек, геройських вчинків та кумедних пригод.


Вайброу Іан. «Піратська книга Малого Вовчика»

/Files/images/novaya_papka/11.jpg

Непосидючий Маленький Вовчик та його приятелі – молодший братик Чухля-Нюхля, Репетун, ведмедик Нормус та Гаврик Воронько – вирушають у нові пригодницькі мандри. Цього разу на них чекають кораблі, шаблі й гармати, акули й острови, а ще війна з підступним капітаном Фрошусем за велетенську скриню скарбів і титул найнайжахнючішого пірата усіх морів.


Вайброу Іан «Школа привидознавства Малого Вовчика»

/Files/images/novaya_papka/12.jpeg

У третій книжці цієї неймовірно пригодницької серії Малий Вовчик, Репетун, Чухля-Нюхля та Гаврик започатковують нову школу, де вдень навчатимуть таємних трюків і фокусів-покусів, а ввечері розважатимуть страшноцікавим привидознавством.

Шкільним привидом № 1 погодився стати привид дядька Вовчила-Хижачила. Залишилося тільки знайти учнів та не дати дядькові їх усіх розлякати. Проте Маленький Вовчик зовсім забув про Правило Поганця номер 9: НІКОЛИ не вірити злому підступному вовкові, а тим паче привидові злого підступного вовка. На друзів, як завжди, чекають захопливі мандри, загадкові зникнення та нові знайомства, завдяки яким вони врешті вирішать стати на хвіст лісовій злочинності.


Серія «Веселі Роджерси» видавництва «Ранок»

Неймовірні пригоди починаються!

Інакше й не може бути, адже на сторінках цих книжок живуть справжнісінькі… пірати! Вони з’являються у човні та грабують мешканців Нудноморська, втягують до зачарованої печери випадкових подорожніх і ховають скарби на таємничому острові…
А впоратися з ними спроможні тільки легендарний Веселий Роджерс, його онук Джим Молодець і смілива Матільда! Емоційна графіка Джонні Даддла передає сюжет книжок і буквально занурює читача у світ піратських пригод, потонулих кораблів та сундуків зі зниклими скарбами.
Тільки будьте обережними під час читання! Цілком можливо, що вам сподобаються детективні пригоди Веселих Роджерсів, і наступні пошуки скарбів розпочнете вже ВИ!


"Веселі Роджерси та зачарована печера"

/Files/images/novaya_papka/13.jpg

На горі Голова Відьми самотньо височіє будиночок, і мешкають у ньому три сестри - морські відьми. Мають вони пристрасть до колекціонування піратських речей і кораблів. Та щоб принадити піратів, зачаклували відьми печеру, наповнену золотом. Потужне закляття наклали сестри, і жоден пірат не може встояти перед ним. От і Веселі Роджерси, які вирішили відпочити на пляжі поблизу печери, потрапили у відьмину пастку. Хто врятує їх? Хто здолає чари? Відданий собака Кістяк та Матільда, найкраща подруга Джима Молодця, уже поспішають на допомогу…


"Веселі Роджерси та золото чудовиська"

/Files/images/novaya_papka/3_227_3.jpg У морі є острівець, якого немає на жодній мапі. І на тому острові на піратів буцімто чекають незліченні коштовності й купи золота. Знайти це місце можна за мапою скарбів, накресленою старим скрипалем. Але стереже ті скарби чудовисько, що пожирає піратів і трощить на друзки їхні кораблі. Якось, в очікуванні листа від свого найліпшого друга Джима Молодця, Матільда виловила з моря пляшку, у якій містилася та сама мапа скарбів. Разом з родиною Веселих Роджерсів і дивакуватим скрипалем вона на «Чорній Дірі» вирушає на пошуки загадкового острова.
Ким насправді виявиться скрипаль? І що ж вигадає Матільда, аби здолати монстра, урятувати з його черева 92 піратів, а на додачу збагатитися скарбами та бананами?..


Серія книг «Ракета на чотирьох лапах» Джеремі Стронг

/Files/images/novaya_papka/14.jpg

Що це? Комета, болід чи реактивний літак? Ні, це всього лише собака Стрілка – справжня ракета на чотирьох лапах, суміш вихору, хорта і спортивного «Феррарі». Вона має фантастичну здатність втягувати в халепу свого одинадцятирічного господаря Тревора і його подружку Тіну.


"Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах"

/Files/images/novaya_papka/6350571_images_1403276661.jpg

А правда ви вже скучили за невгамовною Ракетою на чотирьох лапах? Тож зустрічайте: ось вона, Стрілка, і ось троє її кумедних цуценяток, з якими нерозлучні друзі Тревор та Тіна збираються зустрічати найкраще у світі свято – Різдво. І ще вони мають намір допомогти відомому спортсменові бігати швидше та перемогти на Тваринячих іграх поганця Чарлі Смага і трьох його ельзаських вівчарок. Чи пощастить їм? Розгортайте книжку і читайте хутчіш.


Серія книг Меґан МакДоналд про пригоди веселунки ДжудіМуді

/Files/images/novaya_papka/judy_moody_0.png

На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, рятують світ, прагнуть стати знаменитими, вчаться віщувати майбутнє. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам гарний настрій!


Серія «Банда піратів»

/Files/images/novaya_papka/18066378_images_2044511562.jpg

Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці.

На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.


Серія книг C. Дерманського «Маляка»

Дерманський С. "Маляка – принцеса Драконії".

/Files/images/novaya_papka/17.jpg

Як розпізнати і правильно проковтнути принцесу. Саме такому навчають… у драконячій школі. Та Драго і Пиптик, учні – дракончики, вважають, що все те — нудота. Бо де ж вони є, ті принцеси? Нема їх давно. А може, й не було ніколи.

Бо як же ти знатимеш, що перед тобою — справжнісінька принцеса? От і Драго і Пиптик не знали, доки не довелося летіти на її пошуки.

Бути принцесою в Драконії почесно, бо до тебе весь час приходять по пораду, по справедливість або просто лизькнути. Але ж і так само небезпечно, бо ж рано чи пізно настане час, коли якийсь драконисько захоче тебе… проковтнути.

Невже то і є кінець Малячиного принцесування? Невже усьому гаплик?

Що ти зможеш заподіяти велетенському Навіженому драконові, який... ковтає бабусь? От і Маляка не знала, що їй робити. Як рятувати Малячину бабусю від Навіженого дракона? Тільки з друзями — Драґо і Пиптиком.
Але чи встигнуть?


Дерманський Олександр. Серія книг про чудове Чудовисько.

/Files/images/novaya_papka/18.jpg

У захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...


Серія «Ягідна Фея Суничка» Штефані Далє. Книги про фей для дівчаток

/Files/images/novaya_papka/19.jpg

Книги європейської художниці та авторки Штефані Далє для спільного читання дітей разом із дорослими. Ягідна фея Суничка завжди потрапляє у пригоди. Разом із друзями вона викриває таємничого крадія суниць, допомагає землерійці Ірмі й квітковій феї Беллі. Як чудово, що друзі завжди поруч!/Files/images/ппппп.jpg

Відверта розмова про “це” / Пер. з ісп. – К. : Країна мрій, 2009. – 208 с.: іл.

Не так давно на українському книжковому ринку з’явилася книга «Відверта розмова про це». Це адаптація популярної іспанської книжки, в якій безліч відвертих ілюстрацій та текстів.

Це перший підручник із сексуального виховання для дітей 6-9 років.

За словами психологів, така література необхідна, тому що говорити про сексуальне виховання з дітьми потрібно вже з трирічного віку.

Як свідчать дослідження, зараз 60 % українських дітей дізнаються про це від однолітків, а не від батьків чи фахівців. Батьки не розповідають про це дітям через те, що не знають як сказати, чи соромляться. Лише одиниці можуть говорити про це з гідністю.

У батьків з’являється велика кількість питань: які слова підібрати?; а що, власне, говорити?; з чого розпочинати?; як правильно дозувати інформацію, щоб не викликати непотрібну цікавість?; коли і як починати таку розмову?

Тому саме ця книга, за словами фахівців, може змінити ситуацію.

Маленькі герої книги – братик та сестричка Сергійко й Марійка - ставлять величезну кількість запитань про те, звідки беруться діти, про народження дитини, про статеві стосунки між чоловіком та жінкою, тощо.

Разом із батьками та друзями вони, гортаючи сторінки цієї надзвичайної книжки, знаходять відповіді на всі питання, які їх турбують.

У простій і доступній для дитячого розуміння формі автори викладають відмінності між хлопчиками і дівчатками, пояснюють особливості фізіологічних процесів у них.

Але автори застерігають, що читання книги дитиною повинно відбуватися в присутності батьків, аби питання, які виникають у процесі, не залишались без відповідей.

Книга складається із розділів: «Тіло та відчуття людини»; «Ми й однакові, і різні»; «Статева зрілість»; «Стосунки між людьми»; «Народження дитини»; «Про що не можна мовчати».

Особливо корисним є розділ «Поради для батьків та вихователів», у якому йдеться про способи читання книги.

Але наголошуємо на тому, що ПЕРШ НІЖ ПРОПОНУВАТИ КНИГУ ДИТИНІ, ОБОВ»ЯЗКОВО СПОЧАТКУ ОЗНАЙОМТЕСЬ З НЕЮ САМІ!

Якщо дитина не любить читати

(поради батькам з виховання юного читача)

Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, DVD – все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми, бібліотекарі, впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

Тому радимо Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до дитячої бібліотеки. Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів,особливою бібліотечною атмосферою, доброзичливістю наших працівників.

Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, ознайомтеся з виставками дитячих робіт, літературою з книжкових виставок. Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, чи порадою бібліотекаря, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу.

Зробіть Ваші відвідини дитячої бібліотеки доброю традицією. Звичайно, можна було б придбати книги в книжковому магазині. Але тільки в бібліотеці можна:

- знайти літературу минулих років видання, яка більше не перевидавалися;

- отримати фахову консультацію з питань дитячого читання;

- взяти участь у масових заходах для дітей.

Приходьте до дитячої бібліотеки! Ми допоможемо вашій дитині прищепити любов до читання та до книги. Як стверджують психологи, книжки потрібні дитині, адже вони :

- допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;

- допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;

- розвивають навички слухання;

- допомагають підготувати дитину до процесу навчання;

- розвивають світогляд та емоційну сферу;

- допомагають розвитку уявлення;

- приносять дитині задоволення.

І не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома - це помилка багатьох читаючих батьків. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей – читачів бібліотеки. Інші читачі і інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування дитячої бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

Багато дітей заявляють, що не люблять читати, що товсті книжки - усі занудні і нецікаві. Дійсно, нинішні школярі мало читають художню літературу. Їх цікавлять комікси і журнали, рідше науково-популярні енциклопедії. Але ж це теж читання.

Тому невірно говорити, що діти стали менше читати. Просто вони читають іншу літературу. Просто їх цікавить інше.

Ось деякі поради батькам, щоб перетворити читання дитини на задоволення:

1. Починайте читати малюкові, коли він ще не уміє розмовляти. І навіть коли він стане читати сам, зберігайте ритуал "Читання після обіду або на ніч". Читайте з дитиною вголос, по ролях, по черзі – для взаємного задоволення.

2. Скористайтеся психологічним принципом "нескінченої дії" : читаючи вголос, зупинитеся на найцікавішому місці ("пробач, я повинна піти, ми зупинилися ось тут") і залиште дитину наодинці з книгою. А через деякий час запитаєте: ну, розкажи, що там було далі, мені це дуже цікаво.

3. Читайте самі у дитини на очах. Дитина повинна бачити, що вам це подобається. Іноді саме так виникає бажання теж пізнати це задоволення.

4. Змиріться з тим, що дитина читатиме книги однієї серії, або комікси. Це теж читання. Просто запропонуйте їй спробувати самій вигадати історії в картинках.

5. Підпишіться на який-небудь дитячий журнал: що дитині більше до душі. Журнал виглядає менш переконливо, ніж книга.

6. Запитайте у друзів вашої дитини, що вони читають. Настає вік, коли думка приятелів означає більше, ніж поради батьків.

7. Пробуйте різні жанри: гумор, детективи, фантастику, дитячі історії. Можливо, ваша дитина просто ще не знайшла те, що їй за смаком.

8. Влаштуйте невелику бібліотечку прямо в дитячій кімнаті або відведіть місце в загальній книжковій шафі.

9. Запишіть дитину до бібліотеки. Бібліотекарі допоможуть зробити вибір.

10. Ніколи не примушуйте дитину дочитувати книгу, над якою вона нудьгує.

Кiлькiсть переглядiв: 738

Коментарi