«Великдень – свято Воскресіння!»

2016-05-06

/Files/images/IMG_1180.JPGВеликдень – одне із найулюбленіших свят українців. Його з нетерпінням чекають як дорослі, так і малі. З вечора Великодня за традицією починаються масові народні гуляння і тривають цілий Великодній тиждень. В основі традиції святкування пасхального тижня лежить релігійне повір'я православних людей про те, що в день Воскресіння Христа зійшло на небо сонце, і опускається воно за обрій тільки через тиждень. Весь Великодній тиждень потрібно їздити один до одного в гості, пригощатися святковою трапезою, танцювати, співати хорові пісні, веселитися і радіти життю. Саме для цього завітали 6 травня на засідання народознавчого клубу «Оберіг» «Великдень – свято Воскресіння!» до Прилуцької міської бібліотеки для дітей учні 2-го класу ЗОШ №7.

Діти розповіли, як вони готувалися та зустрічали Великдень. Від бібліотекаря Наталії Сич учні дізналися про традиції та звичаї святкування Великоднього тижня, пограли в ігри з крашанками та писанками, вітали один одного зі святом.

Здавна у Великодні свята на гостину до оселі запрошували музик та співаків, але особливою популярністю користувалися скрипалі. Згадали цю традицію в бібліотеці, і до читальної зали завітали учні Прилуцької школи мистецтв Балема Аня та Лазоренко Лія разом із своїм викладачем Оленою Кривобок. Запальні українські пісні зачарували глядачів, а майстерне виконання викликало у багатьох дітей бажання навчатися грі на скрипці.

Господинь бібліотеки діти привітали віршами та веселими піснями.

/Files/images/IMG_1158.JPG/Files/images/IMG_1171.JPG/Files/images/IMG_1174.JPG/Files/images/IMG_1176.JPG