Літературний гороскоп до 95-річчя Д, Родарі.

2015-10-29

Майже рік в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім.. Павла Білецького – Носенка триває проект, який має назву «Літературний гороскоп». Десятий місяць поспіль маленькі читачі знайомляться з найталановитішими письменниками літературної планети. 29 жовтня вихованці третього класу НВК №15 познайомилися з казками популярного італійського дитячого письменника Джанні Родарі.

Ведуча заходу – бібліотекар Наталія Сич, використовуючи мультимедійну презентацію, ознайомила дітей з біографією письменника, 95-річчя якого святкувалося 23 жовтня. Твори Д.Родарі для дітей цікаві, змістовні і повчальні. «Джельсоміно в Країні брехунів», «Подорож Блакитної стріли», «Планета новорічних ялинок» – ці та інші твори полюбили діти всього світу. За мотивами казок Дж. Родарі знято чудові мультфільми та художні фільми. Уривок із найбільш відомого - «Пригоди Чіполліно», школярі із задоволенням переглянули.

Однією з тем творів Д.Родарі є праця, а улюбленими героями — люди звичайних буденних професій. «Чим пахнуть ремесла?», «Якого кольору ремесла?», розповідаючи про ці книги, ведуча нагадала учням про різноманітність професій, а діти розповідали, ким працюють їхні батьки.

Однією з мрії Джанні Родарі було, щоб усі люди – дорослі і малі навчилися складати казки. Заради цього він навіть випустив книжку «Граматика фантазії». Отже, захопившись творами письменника, малеча і сама захотіла стати казкарями. Ведуча взяла листок паперу, на якому приготувала прості питання. Кожен з гравців по черзі відповідав на питання, а решта не могли прочитати відповідь попереднього.

З відповідей вийшла нова казка, яка дуже насмішила дітвору. У гарному настрої та з творами Д.Родарі діти довго не полишали читальну залу бібліотеки./Files/images/SAM_2406.JPG/Files/images/SAM_2420.JPG/Files/images/SAM_2424.JPG