Година права "Твої права - твій захист"

2014-11-20

20 листопада в усьому світі відзначається Всесвітній день дитини, як день солідарності і дружби дітей на планеті. Ще 20 листопада була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 - конвенція прав дитини, які встановили непорушні права дітей на повноцінний розвиток у суспільстві без насильства, жорстокості, голоду та експлуатації. Тож обов’язок дорослих не тільки не порушувати прав дітей, але й обов’язково знайомити малечу із її правами.

21 листопада в Прилуцький міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відбулась година права, присвячена Всесвітньому дню прав дитини «Твої права – твій захист», в якій взяли участь учні першого класу ЗОШ №7.

Ведуча заходу – бібліотекар Наталія Дроботько, використовуючи казкову карту, разом із дітьми мандрувала правовою країною, вивчаючи права дітей.

Учні розкривали літери кросворду, вивчаючи свої права – право на ім’я та прізвище, право на сім’ю, право на спокійне життя у своєму будинку, право на медичну допомогу та ін. Але особливо їм сподобалася вивчення права на відпочинок та гру, адже саме під час закріплення цього права малеча під відеозапис читання віршів місцевої поетеси Валентини Грибенко робила кумедні фізичні вправи.

Улюблена справа багатьох дітей – малювати або розфарбовувати, тож саме тому бібліотекарі підготували для учнів розмальовки із казковими героями, права яких було порушено.

Після розфарбування у школярів на згадку про зустріч в бібліотеці лишилася саморобна книга « Я і мої права.»

/Files/images/кк.JPG
/Files/images/ккк.JPG