Краєзнавчі читання до 240-річчя П.Білецького - Носенка

2014-08-20

Цьогорічного серпня виповнюється 275 років від дня народження нашого земляка Павла Павловича Білецького–Носенка. Саме тому 20 серпня працівники Прилуцької міської бібліотеки для дітей, яка носить ім’я видатного земляка, запросили на гостину керівників дитячого читання: викладачів шкіл, бібліотекарів та краєзнавців.

Фото 1

Розпочалися краєзнавчі читання розповіддю бібліотекаря Ольги Лукаш про життєвий шлях славетного прилучанина. Головний хранитель краєзнавчого музею ім.В.Маслова Кузьмішина Олена Володимирівна розповіла про рід Павла Білецького – Носенка, краєзнавець Ігор Анатолієвич Павлюченко зупинився на літературній діяльності земляка.

Гостею заходу була аспірантка Київського національного університету ім. Т.Шевченка Мар’яна Добоні, яка обрала темою для своєї дисертації життя Павла Білецького – Носенка та поставила перед собою мету – надрукувати роман Павла Павловича «Богдан Хмельницький». Саме у Прилуках, на краєзнавчих читаннях вона презентувала відновлені уривки роману.

Фото 2

Павло Павлович любив українську мову та культуру, сам писав українською ще у ХІХ сторіччі, збирав фольклор та робив етнографічні записи. Аудіторія дізналася, що є у нього збірка поезій «Гостинець. Пісні сліпого бандуриста», а викладач Прилуцької музичної школи Тетяна Карпенко зачарувала присутніх грою на давньому козацькому інструменті.

Фото 3

Переглядаючи мультимедійну презентацію про куточки Прилуччини, пов’язані з ім’ям Павла Павловича, аудиторія вирішила зініціювати перенос меморіальної дошки Павлу Білецькому – Носенку з околиці міста до центру – на приміщення дитячої бібліотеки, яка носить його ім’я.

/Files/images/м.JPGФото 1/Files/images/мм.JPGФото 2/Files/images/ммм.JPGФото 3