1 травня в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка розпочала свою роботу книжкова виставка-рекомендація «Молодіжний книжковий мікс»
Підліткова література охоплює цілий спектр жанрів та піджанрів, серед яких — реалістична проза, психологічна проза, фантастика, фентезі, пригодницький детектив, романізована казка, любовний роман, роман-щоденник.
Головним героєм підліткової літератури зазвичай є підліток, а теми та сюжети відображають його досвід, інтереси, проблеми та погляд на світ.
Всіх охочих запрошуємо відвідати виставку та отримати задоволення від читання!
Друкована періодика в епоху інтернету, гаджетів та інтерактивних додатків може здаватися архаїчною й віджилою, але Прилуцька міська бібліотека для дітей ім. Павла Білецького-Носенка запевняє вас, що сучасні українські дитячі журнали варті уваги дітей і батьків та заслуговують на прочитання навіть під час війни. Особливо під час війни.
Для дбайливих батьків та дітей презентуємо прес-мозаїку періодики «Дитяча преса на всі смаки». Вас зацікавлять змістовні, з яскравими фотографіями та ілюстраціями, видання з ігровими завданнями для розвитку логічного мислення, про довкілля, цікаві оповідання, саморобки, досліди, фокуси, кросворди, експерименти, англійська мова. Для батьків є журнали, які об’єднують українців, що прагнуть вивчати свою культуру, традиції, звичаї, розповідають про виховання дітей та здоровий спосіб життя, поради цілителів, лікарів, психологів, кулінарні рецепти, історії з життя та багато іншого.
Запрошуємо до читальної зали нашої бібліотеки, де на вас чекає дитяча преса на всі смаки!
Книжкова валіза під назвою «То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка» наразі відкрита в дитячій книгозбірні з нагоди Дня народження Всеволода Нестайка.
30 січня день народження українського майстра казок та пригодницьких історій, автора, твори якого перекладені двадцятьма мовами світу. Цього дня йому виповнилося би 92 роки. Найвідоміші твори Нестайка – трилогія «Тореадори з Васюківки», казки «У країні сонячних Зайчиків», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Неймовірні пригоди у лісовій школі», повісті «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком», «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузянах», «Пригоди Грицька Половинки» та інші. Всеволод Нестайко і досі залишається найпопулярнішим українським дитячим письменником.
18 січня 1882 рік. У цей день 140 років тому народився англійський письменник Алан Мілн. Той самий, який подарував читачам легендарного Вінні-Пуха. Неймовірно, але історію, яка принесла йому світову славу, сам письменник недолюблював. Чому? Про історію створення та шаленого успіху доброї історії про плюшевого ведмедика в день народження її письменника ви зможете дізнатися, коли завітаєте до Прилуцької міської бібліотеки для дітей на абонемент 1-4 класів і переглянете книжкову виставку-інсталяцію «Всі ведмеді люблять мед». Особливість виставки – родовід книги «Вінні Пух та всі-всі-всі».
«Жінки творять історію, хоча історія пам’ятає лише імена чоловіків» (Генріх Гейне)
Жіночі сторінки історії… Таких сторінок немає в підручниках. Історія людства від давнини і до сьогодення залишається історією чоловіків. Століттями суспільство замовчує ту роль, яку дійсно відігравала жінка, відводячи для неї сімейно-побутові та обслуговуючі сфери життєдіяльності. Скільки імен залишилися невідомими лише тому, що вони – жіночі…
В історії завжди були жінки, які не чекали, коли волею обставин вони виявляться нарівні з чоловіками, вони самі кидали виклик суспільству, усталеним правилам поведінки і завдяки своїй незалежності, сильної волі і нестандартному мисленню досягали вражаючих результатів. Вони також внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер життя. Гіпатія, княгиня Ольга, Анна Ярославна, Голда Меїр, Коко Шанель, Мерилін Монро, Маргарет Тетчер, Мати Тереза, Стефані Кволек, Марі Кюрі, Мері Андерсон… Імена деяких нам добре відомі, про інших ми навряд чи чули, але це не робить їхні досягнення менш цінними і не настільки вагомими.
Прилуцька міська бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку про видатних жінок, чиї заслуги досі є предметом гордості всього людства. Запрошуємо до нашої книгозбірні!
Кішка супроводжує людину на землі, напевно, від самого початку історії людської цивілізації. Згідно зі статистикою, коти є найпопулярнішими домашніми тваринами в усьому світі. Вважається, що понад 80% людей усієї планети мають домашніх тварин, і близько 50% віддає перевагу котам.
Ці милі, пухнасті і ласкаві тварини давно заслужили у людей повагу й любов. Їм притаманні власні правила поведінки, які нас щоразу дивують.
Кажуть, кішка завжди «сама по собі», вона незалежна і вільна. Але ми приносимо їх додому – і вони стають членами наших сімей. Так, вони часом шкодливі й примхливі, але вони так прив’язуються до своїх господарів, люблять їх і дуже сумують за ним. І які ж вони розумні, як вони нас розуміють і відчувають….
А наша бібліотека підготувала для вас віртуальне котознайомство – виставку книжок про пухнастиків «Про вусатих і хвостатих, сіро-буро-рудуватих». Це веселі пригоди кицьок та їх друзів від різних авторів, цікавинки та корисні відомості про котиків, поради для їх хазяїв тощо.
У цей день ми вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті та дарували радісні емоції своїм господарям!
у світі налічується близько 600 млн домашніх кішок;
виведено близько 200 порід, від довгошерстих (перська кішка) до позбавлених шерсті (сфінкси);
американські вчені довели, що вони лікують людей від деяких хвороб, і можуть попередити захворювання серця. За статистикою, власники котів у будинку на 40% рідше мають проблеми з серцем;
коти є чудовими мисливцями, у середньому один кіт протягом року ловить 57 дрібних тварин;
кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу;
95% власників кішок визнають, що розмовляють з ними;
якщо кішка біля вас, і її хвіст тремтить – це найбільший прояв її любові.
«Мій улюблений день — той, що проведений з тобою. Так що сьогодні — це мій новий улюблений день!» (А. Мілн «Вінні-Пух»)
Цьогоріч виповнюється 95 років книзі про веселе ведмежа Вінні-Пуха. Інформаційна поличка «Ведмежа, відоме всьому світу» познайомить вас з повістю «Вінні-Пух і всі-всі-всі», її «батьком» Аланом Мілном та його сином, з цікавими фактами з історії створення книги та її персонажами. Ви дізнаєтесь, на честь кого отримав своє ім’я ведмедик Вінні-Пух, чому віслючок Іа-Іа майже завжди похмурий і сумний, та ще багато секретів цього твору.
Алан Мілн усе своє життя відстоював думку: він не дитячий письменник, а його історії про Вінні -Пуха – історії не для дітей, а про дітей, які живуть в середині кожного з нас. Коли письменник повернувся до написання романів, критики розглядали твори Мілна в контексті його дитячих книг, що сам автор вважав образливим і несправедливим. Шалена популярність ведмедика затьмарила всі інші його роботи.
Найкращим доказом популярності Вінні-Пуха є той факт, що уже протягом багатьох років він веде цілком самостійне існування як герой мультфільмів, театральних вистав. Герої повісті - поет-філософ Вінні-Пух, сумний скептик Іа-Іа, хитрий інтриган Кролик, дуже «мудра» та «освічена» Сова, турботлива мама Кенга, непосидючий Тигра розмовляють майже всіма мовами світу.
«Хороший друг - як чотирилисник: його важко знайти, але, якщо ви його знайдете, він принесе вам щастя» (Ірландське прислів'я)
Як часто ми недооцінюємо значення справжньої дружби у нашому житті. Вірний друг завжди підтримає, розділить миті радості і розрадить у миті суму. Веселий жарт та кілька цікавих історій — і ось твої губи вже розпливаються в нестримній посмішці. Почуття дружби розвивається з дитинства, адже людина істота соціальна і їй без дружби ніяк.
Усім відомо, що реальне життя сильно відрізняється від історій, які пропонують нам книжки. Але нерідко колізії, описані в романах, можуть допомогти у реальних життєвих проблемах. Як часто у дорослому віці ми стикаємося з думкою, що дружби не існує? Як часто розчаровуємося у людях? Сьогодні ми пропонуємо вам книжки, які розкажуть про дружбу і доведуть, що вона існує у будь-якому віці.
Книжка про інтернет-дружбу «Великий вибух, або К. проти К.» від Барбари Космовської та Ґжеґожа Касдепке нещодавно вийшла в українському перекладі. Цей чудовий тандем двох польських письменників створив твір, який актуальний сьогодні як ніколи. У сучасному світі знайомства та спілкування перенеслися у соціальні мережі і починається це вже із дитячого віку. У мережі ти можеш бути ким тобі завгодно, «твоя інтернет-сторінка витримає все». Але багато чого виявляється брехнею, яку зазвичай ти нав’язуєш собі сам, бо так хочеш бачити себе. У книжці така брехня стає явною і тоді це вже не зупинити, бо як те, як ти подаєш себе іншим, не є твоєю справжньою сутністю? І через це тебе почнуть зневажати? Із такими та іншими проблемами зустрічаються герої цієї історії.
Тема дружби у літературі одна із основних, адже саме дружба та друзі формують людину та її характер. Так, Кейтлін Аліфіренка написала про реальну історію листування її самої та хлопчика Мартіна із Зімбабве «Я завжди писатиму у відповідь». А почалося все із домашнього завдання. Дівчинці із Сполучених Штатів потрібно було написати листа комусь закордон. І коли всі її однокласники вибрали Європу, Кейтлін написала до африканської країни. Відтоді діти почали листуватися і стали найкращими друзями. Герої вчаться допомагати один одному, переборювати життєві труднощі та знаходити у цьому мінливому світі себе. Їхні листи стали містком, який допоміг їм втриматись у життєвому морі негараздів та турбот, він змінив їхнє життя і не лише їхнє...
Неочікувана книжка в цій добірці «Павутиння Шарлотти» Елвін Брукс Уайт. Чого неочікувана? Бо в ній йде мова про справжню дружбу між… поросям і павучихою! Ідеальна історія, щоб пояснити дітям, що для справжньої дружби не обов`язково бути схожими. Маленька Шарлотта допомагає поросятку Вілбуру зберегти життя, а автор розповідає цікаву історію про доброту, турботу один про одного і зворушливу дружбу.
Шукаєте короткі розповіді про дружбу? Тоді вам підійде ностальгійна та весела «Манюня» Наріне Абґарян. На перший погляд, в цих історіях немає нічого особливого – вони просто неймовірно щирі та чесні. Більшість з них – невигадані спогади самої авторки, яка з лагідністю згадує роки, коли все було в дефіциті, але люди все одно знаходили свій шлях до щастя. Безсумнівний плюс «Манюні» – це те, що вона підійде як дорослим, так і дітям, тому це ідеальних варіант для вечірніх читань у сімейному колі.
І, звичайно ж, безсмертна класика – «Три товариші» Еpix Марії Ремарка – це світла і сумна, безмірно життєва розповідь про трьох друзів «втраченого покоління». Війна залишила вічний слід у їхніх душах, але вони знаходять в собі сили жити далі та підтримувати один одного. Цей роман вважається шедевром німецької літератури та відноситься до золотого фонду двадцять першого століття. Він був перекладений багатьма мовами та неодноразово екранізований. Обов’язково ознайомтеся з цією прекрасною історією дружби, ви не пожалкуєте!
А насамкінець згадаємо ще один чудовий класичний твір – «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Філософська притча про принца з далекої маленької планети та його дружбу з лисом та воєнним льотчиком вже давно розійшлася на цитати. Ця трохи сумна казка дарує світло і надію, це одна з тих книжок, які варто перечитувати раз на кілька років.
Вода - колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.
Вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.
Для наочності, на кожну ванну солоної води припадає 1 літр прісної, з якого тільки 1 чарочка доступна для пиття.
Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж планета може відновити і очистити.
Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води. Більшість з них живуть в бідних країнах. В Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов'язаних з водою. Від цих хвороб гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов'язані зі скороченням запасів питної води.
Всесвітній день водних ресурсів був започаткований аби нагадати всім про необхідність шукати нові шляхи для вирішення існуючих проблем. Відновлення річок, гарне очищення стічної води в промисловості і в побуті, висадка дерев і охорона лісів, зменшення водокористування у промисловості, використання безфосфатних миючих засобів, звичайна економія води в побуті – про все це і не тільки ви зможете дізнатися з матеріалів нашої книжково-журнальної виставки «Від споживацького безглуздя нам воду треба берегти!». А, можливо, запропонуєте власний шлях щодо вирішення проблеми питної води.
«ДЕТЕКТИВ ІДЕ ПО СЛІДУ» - книжкова виставка - інсталяція, присвячена надзвичайно цікавому літературному жанру - дитячий детектив, уже розпочала свою роботу. Отож усіх, хто полюбляє пошуки справжніх злочинців, стеження, скарби, дедуктивний метод у дії, запрошуємо до нашої книжкової шафи.
Напередодні найулюбленішого свята всіх дітей День Святого Миколая дитяча книгозбірня підготувала для своїх читачів книжкову виставку «У шапці-невидимці Миколай несе гостинці».
Саме 19 грудня розпочинаються справжні різдвяні дива. Вранці у цей день під подушками українських дітлахів з’являться подаруночки. За легендами, їх приносить Святий Миколай.
Існував Миколай насправді чи це просто персонаж із красивої легенди?
Святий Миколай (грец. Νικόλαος – Ніколаус) існував насправді. Він народився у 280 році н. е. у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Хлопець зростав у добрі та любові, але його надзвичайно засмучувала навколишня бідність і убогість мешканців міста, тому він із дитинства і протягом життя потайки допомагав бідним родинам та дітям-сиротам.
Коли його батьки померли, Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Він розпродав усі статки та роздав гроші бідним. Покинувши світське життя, Миколай вирушив прочанином у Палестину, а коли повернувся, став священиком, а згодом – і єпископом у місті Міри.
Помер Миколай 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу ділами та вчинками на землі, отця Миколая було канонізовано. А на честь того, що він за життя потайки допомагав іншим, збереглася традиція робити в цей день подарунки.
В Україні свято Миколая почали відзначати ще за Київської Русі, коли наші предки прийняли християнство. У давнину день Святого Миколая був не лише дитячим святом, його відзначали і дорослі: вони цілий день гуляли та веселились, варили пиво та катались на конях.
Традиція святкування Дня святого Миколая була відроджена у 1990 році, після довгої перерви (понад 70 років). Відтоді з кожним роком вона набуває поширення в Україні, а свято Миколая є не менш очікуваним для дітей, ніж Новий рік.
З початком нового місяця в дитячій книгозбірні розпочала свою роботу виставка періодичних видань з рукоділля під назвою «Журнали, що роблять ваші руки чарівними».
У легкій і розважальній формі журнали вчать працювати із різними матеріалами, робити цікаві саморобки з паперу, дерева, тканини, бісеру, пластиліну тощо. Крім того пропонують розвивальні конкурси, головоломки, завдання для розвитку моторики рук. Періодику рекомендовано використовувати на уроках трудового навчання. Вони стануть незамінними помічник для вихователів та вчителів під час проведення творчої роботи.
«… Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!» (Любов Забашта)
В Україні щорічно з 2007 року в другу неділю грудня відзначається День Благодійності. Сенс слова «благодійність» зрозумілий, напевно, кожній людині. Творити благо - тобто, надавати безоплатну допомогу тим, хто її потребує.
Для України це мало особливу вагу: культура й освіта змогли розвиватися значною мірою завдяки меценатській підтримці.
А ось чому людина просто так витрачає колосальні суми за картини, на побудову музею чи допомагає бібліотеці? Що взагалі викликає в неї такі поривання? Можливо, людина змінює світ навколо себе на краще, не очікуючи, коли хтось це зробить за неї, тому що просто не може інакше? На ці запитання покликана відповісти книжкова виставка «Мистецтво ділитися», яка пропонує познайомитися з відомими благодійниками минулого і сучасності.
Чи знали Ви, що гетьман Іван Мазепа витратив на будівництво та реставрацію церков, храмів, монастирів суму, яка була більша як 10 річних бюджетів Гетьманщини? А те, що Петро Могила у заповіті передав значну частину свого майна на одяг студентам? У заповіті Петро Сагайдачний наказував нажите ним майно, яке було не малим, віддати на науку…
Хоча творити добрі справи потрібно незалежно від дати у календарі, свято зайвий раз нагадує про необхідність залишатися чуйним і турбуватися про ближнього.
Чи є у вашому житті книга, яка викликала цілий шквал емоцій? Або покликала у подорож? Та сама, яка змусила відкласти всі справи й тримала Вас до останньої сторінки…
Саме про такі літературні твори пишуть учасники нашої інтерактивної виставки «Моя улюблена книга». Гаррі Поттер і Полліанна, Моллі Махлюй і детектив Ниточка, кмітливе мишеня Десперо і Кіт да Вінчі, а разом з ними Коти-вояки, Малий Вовчик та дівчинка Лола впевнено тримають першість серед симпатій читачів.
A якщо Ви ще не визначилися, що саме варто обрати з полиць книгозбірні, зазирніть до читальної зали та відшукайте серед хіт-параду читацьких симпатій ту книгу, що (можливо!) стане й вашою найулюбленішою.
Приємного Вам читання!
Сьогодні надзвичайно важливо, щоб кожна людина пройнялась відповідальністю за долю природи. І тому всім, хто завітав до дитячої бібліотеки напередодні Дня довкілля, було запропоновано взяти участь у інтерактивній виставці «Пейзаж з поглядом у майбутнє». Діти обирали паперові фігурки з однією з екологічних проблем або ситуацій та намагалися знайти шляхи її вирішення у книжках чи роздумах.
Виставка і бесіди були спрямовані на те, щоб діти зрозуміли, що навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого дерева є вагомою підтримкою життя на планеті як сьогодні, так і в майбутньому. А викинутий під ноги папірець чи батарейка, підпалена суха трава у лісі, зірваний підсніжник – завдають непоправної шкоди довкіллю.
«Українська – це цікаво!» - переконалися відвідувачі Прилуцької дитячої книгозбірні, які завітали до нас напередодні Дня рідної мови та взяли участь в інтерактивній виставці «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття». Виконання різноманітних завдань переросло у справжнісіньке змагання між учасниками, але перемогли всі: одні переконалися у власних знаннях, інші дізналися дещо нове, кожен потренувався працювати з довідниками та словниками.
Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя.
В Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка діє інтерактивна книжкова виставка «Букет читацьких симпатій». Для нас вже стало звичним обмінюватися привітаннями в цей день, але цього разу юні читачі книгозбірні з любов’ю пишуть ніжні, гарні слова для героїв своїх улюблених книжок на сердечках-«валентинках». Попелюшка, Ромео и Джульєтта, Білосніжка, Шерлок Холмс, Гаррі Поттер, Моллі Мун, Джен Ейр і розумна собачка Соня – ніхто не залишився поза увагою!
«Дорожні правила вивчай,
Їх треба зазубрити!
Ніколи їх не забувай,
Щоб у безпеці жити!»
(Надія Красоткіна)
Дбати про безпеку дітей, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих, адже діти дуже часто потрапляють у небезпечні ситуації.
Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя. Ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки на дорозі вирішили бібліотекарі відділу обслуговування дошкільнят і молодших школярів Л.М. Піддяченко та Н.М. Сич, створивши чудову книжково-ігрову виставку «Аби безпечно шлях здолати – дорожні знаки треба знати!»
Маленькі відвідувачі в ігровій формі дізнаються, що вірні помічники світлофор та «зебра», допомагають краще орієнтуватись на вулицях міста, роблять прогулянку приємною, а головне – безпечною. За допомогою макетів автобуса, автомобіля та іграшкових «пішоходів» створюють різні ситуації та вчаться вірно їх вирішувати. А цікаві книжки допоможуть краще засвоїти такі життєво необхідні знання.
За вікном осінь, але це не привід для суму. Варто лише переступити поріг книгозбірні, зустрітися з добрими та вірними друзями – книжками і негода за дверима вже не здатна зіпсувати настрій.
Звичайно, людина не може знати все, але має вміти знайти відповідь на будь-яке запитання. Для цього і створюють книги, які «знають все» - енциклопедії. Ці паперові помічники швидко виручають, коли власних знань недостатньо. А їх у нас безліч: про динозаврів, історію людства, автомобілі, чудеса світу, відкриття і винаходи, дивовижний світ рослин і не менш цікавий світ тварин і… Краще завітайте до нас і оберіть для себе чудову книгу з виставки «Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно».
Якщо ви великий шанувальник «братів наших менших», вам неодмінно сподобаються книжки про надзвичайні здібності, поведінку та сенсаційні історії з життя представників тваринного світу! А ще – ви легко зможете порозумітися з домашнім улюбленцем, якщо розгадаєте всі секрети його поведінки з книг на полиці «Тваринки з книжкової корзинки».
Можливо, вам 13-17 років і, здається, що вже все відомо. Та все ж таки, візьміть до рук хоча б одне видання для підлітків з полиці «За крок до дорослого життя», щоб не потрапити в небезпечну ситуацію самому та застерегти друга.
Читайте, міркуйте, мрійте!
Любов — почуття світле і добре. Воно може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання. І саме 14 лютого, в день святого Валентина, хочеться сказати комусь найкращі у світі слова, зізнатися якщо не в коханні, то хоча б у приязні чи симпатії. В цей день свої почуття ми виражаємо — «валентинкою», листівкою у вигляді сердечка, яка є незмінним атрибутом цього романтичного свята.
В Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка діє інтерактивна книжкова виставка «Кохання, одягнене в роман». Для нас вже стало звичним обмінюватися привітаннями в цей день, але цього разу юні читачі книгозбірні з любов’ю пишуть ніжні, гарні слова для героїв своїх улюблених книжок на сердечках-«валентинках». Попелюшка, Ромео и Джульєтта, Білосніжка, навіть Шерлок Холмс, Гаррі Поттер і розумна собачка Соня – ніхто не залишився поза увагою дітей!
Кохання… Про нього написано дуже багато і водночас дуже мало. Адже не існує таких слів, які б могли вичерпно зобразити, передати, висловити усю гаму цього почуття. Кохання – одвічна тема музики, поезії, літератури. Письменники та поети усіх часів залишили чималий багаж творів про кохання, якими зачитується сучасна молодь. Завітай до бібліотека та обери собі класну книгу!
Вже зовсім скоро до нас завітає найвеселіше свято – Новий рік. Але в нас є ще декілька днів, щоб встигнути зробити безліч справ: прикрасити ялинку, виготовити подарунки для близьких та друзів (адже відомо, що найкращий подарунок – зроблений власними руками з гарними думками!), створити святковий настрій для себе та оточуючих… Ух, скільки всього!
А ідеї для святкування ви зможете знайти саме зараз на нашому інформ-фуршеті «Новорічний переполох». Ось журнал «Жасмин». Він добре відомий нашим юним рукодільницям. Тут безліч майстер-класів з виготовлення майже дизайнерських речей, а головне – це не потребує багато часу та коштів, адже журнал створений саме для дітей. Учні 4 класу школи № 2 вже добре знайомі з ним. Як результат – ціла полиця імпровізованого «каміну» зайнята виробами дитячих рученят. Тут і зайці, і сова з шишок, і золочені горіхи, і сніговички, і дракончик...
А ось яку вітальну листівку пропонує виготовити «Жасмин»: з листка паперу, клаптика тканини та стрічки виходить справжній шедевр. Ми звикли, що сніжинки в якості прикрас створюють з паперу. Відкриваємо журнал і… виявляється, сніжинки можна зробити з ниток, і не обов’язково білих! «Академія Саморобкіна» запрошує створити новорічну паперову ялинку в техніці орігами, а ще…
А ви встигли зробити новорічний декор або подарунок власноруч? Якщо ні – то саме час «пригоститися» ідеями на нашому інформ-фуршеті!
З нетерпінням чекаємо на Вас!
«Японія - дивовижна країна, «країна навпаки»- настільки там все незвично для нас. Сади з каменів. Пальто подають жінки чоловікам. Кермо в машині з правого боку. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками, сплять на підлозі. Взуття залишають біля порога. Вірші не мають рими. Писемність не віддільна від малювання. Поклони тут - цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай - ціла наука».
В рамках оголошеного в 2017 р. Року Японії в Україні Прилуцька міська бібліотека для дітей ім. Павла Білецького-Носенка запрошує відвідувачів переглянути книжково-ілюстративну виставку «Казково прекрасний куточок Сходу». Це чудова нагода дізнатися більше про одну з найбільш загадкових і екзотичних країн світу.
Слово «Японія» означає «світанок»: ця країна розташована у східній частині континенту, там, де ранками сонце з’являється з моря.
Велика частина всієї площі японських островів зайнята високими горами, які вкриті лісами. Найвища гора Японії – потухший вулкан Фудзі (3776м). Ця гора вважається у японців священною…
Книжки та журнали з виставкових полиць розкажуть про незвичайні японські традиції, про національні риси характеру, національний одяг, взуття, національну зачіску, бойові мистецтва, ікебану, чайну церемонію та багато іншого.
Азійський менталітет, помножений на століття ізоляції, вдале поєднання традиції і сучасності, дійсно високий рівень передових технологій, плюс ієрогліфічна дійсність і настороженість до усього чужого – весь цей «мікс» робить Японію для європейців такою привабливо-недосяжною і незбагненно-загадковою.
Про людей судять по їх поведінці в суспільстві. Основні правила поведінки, які прийняті суспільством, називаються етикетом.
З давніх часів у кожному королівстві був свій етикет – свої правила пристойності. Це була ціла наука, яку потрібно було вивчати і володіти нею досконало. Це була дуже важка, кропітка праця, але з часом правила поведінки спрощувалися (нам вже не потрібно при зустрічі робити незвичні па та поклони з капелюхом, як це було при дворі Людовика XIV) і набули загальних рис.
Так що нам ще пощастило. В основі сучасного етикету лежать досить прості правила поведінки. У суспільстві закріплені певні правила поведінки людей, манери, правила хорошого тону, які відображають рівень культури людини. В різних життєвих обставинах, у різних сферах діяльності товариства прийнято дотримуватися таких правил. Їх не так багато, і якщо, ти вивчиш норми етикету і не забудеш ними правильно користуватися, в будь – якій, навіть найвишуканішій компанії, ти будеш почуватися вільно та розкуто і завжди будеш мати перевагу перед багатьма юнаками, які, на жаль, не користуються цими правилами.
А познайомитися з правилами сучасного етикету можна в нашій бібліотеці, перегорнувши сторінки книжок та журналів з виставки «Про чемність і ґречність». Це – найнеобхідніший мінімум знань з питань поведінки за столом, в громадських місцях, на гостинах, в транспорті, в школі… А ще – цікавинки з правил етикету в різних країнах світу.
Якщо ти запам’ятаєш хоча б частину з цих правил і надалі будеш ними користуватися, то можна сказати, що ти оволодів найважливішими основами сучасного етикету, і це тобі ще не раз стане це в пригоді. Тому що виховані люди завжди мають перевагу над іншими… та й дівчата це цінують!
В цьому році виповнюється 95 років повісті-феєрії російського письменника Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» про непохитну віру в диво і всеперемагаючу мрію. Тому ми запрошуємо Вас на книжково-журнальну виставку «Пурпурові вітрила мрій», щоб ближче познайомитись з автором та його повістю.
Первинна назва твору була «Красные паруса» (рос.), але схожість назви кольору з кольором більшовицької символіки та розчарування автора змінами, що відбувались в Петрограді, в якому на той час мешкав Грін, після жовтневого перевороту 1917 року, змусили автора замінити назву на «Алые паруса».
Ця зворушливо-романтична казка, написана красивою багатою мовою, про силу кохання і людського духу, розповідь про диво, котре людина здатна творити власними руками у прагненні щастя.
Сьогодні люди припинили вірити в казку та чудеса, не шукають свого щастя, замінюючи його на що завгодно аби лиш не діяти, не боротися. Звісно, життя далеко не казка. Скептики можуть сказати, що немає ніяких гарантій, і щасливий корабель з пурпуровими вітрилами ніколи не пристане до берега. Тому навіщо щось змінювати? Адже все і так нормально, а якщо відважитись на відчайдушний вчинок, можна втратити все, що є.
І хоча на жодній із карт неможливо знайти містечко Лісс, «Пурпурові вітрила» О. Гріна справді здатні творити дива. Книга нагадує про те, що кожен здатний зробити когось щасливим, аби було бажання робити добро, аби в серці була любов.
У кожного свій корабель, своя стежина у житті, але ми бажаємо вам, щоб вітрила у всіх були пурпурові, а вітер попутній.
До свята Великодня в читальному залі бібліотеки з’явилося незвичайне дерево. Гілочки верби прикрасили «писанки», виготовлені руками наших юних читачів: Катерини Веремій, Крістіни Романко, Інни Столярової, Евеліни Глущенко, Кирила Лесенка, Софії Виноградової, Діани Мініної, Валерії Терентій і Софії Кресан. Юним майстрам стало в нагоді дуже цікаве видання Анатолія Адруга «Писанки Чернігівщини: історія і сучасність» про особливості писанкарства нашого краю. А книга О.Г.Соломченко «Писанки Карпат» детально познайомила зі значенням орнаменту на великодньому символі – яйці. Кожен зможе навчитися «читати» таємничі знаки-обереги, якщо не пошкодує трохи вільного часу.
Про великодні прикмети, традиції, звичаї, святкове хатнє оздоблення, тонкощі випікання пасок, виготовлення писанок та крашанок, дитячі ігри – про все це розкажуть книги з тематичної виставки.
Можливо, ви бажаєте по-особливому прикрасити оселю до свята або виготовити власноруч декоративні речі та подарунки? Вам неодмінно потрібно взяти до рук журнали «Жасмин», «Академія Саморобкіна», «Розкажіть онуку» та «Лиза». Наприклад, здивувати рідних чи друзів великоднім яйцем з бісеру, незвичайною підставкою або ажурною серветкою. Гадаєте, це вам не під силу? Покрокові майстер-класи допоможуть вам впоратися з будь-яким виробом!
«Так і живуть поруч птахи й люди, часто не зважаючи одне на одного, іноді сварячись, іноді радіючи одне одному, як члени однієї великої родини. Хто з них кому більше потрібен – людина птахам чи птахи людині?.. Та чи виживе людина, якщо на Землі не залишиться птахів?»
(Е. Голованова)
Міжнародний день птахів відзначається щороку в усьому світі. З'явився він у кінці ХІХ століття в Америці. Буквально за кілька років він став дуже швидко поширюватися по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що з'явилося в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.
Птахи є не тільки окрасою лісів, полів, лук, парків, скверів. Вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів. Саме цим невтомним помічникам і присвячена інформаційна книжково-журнальна виставка «Птахи – які ви різні та цікаві». Відкрийте книжки – і ви дізнаєтесь: чому фламінго рожеві, у кого мішок під дзьобом, якого птаха ще 600 років тому було проголошено «птахом англійської королеви», як сплять колібрі, якщо вони ніколи не сідають на землю, кому з представників пташиного світу встановлені пам’ятники і за які заслуги… Також цікавинками з життя пташок прикрашені полиці виставки.
Від поведінки людей часто залежить доля птахів. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи…
І хоча перший закон про охорону птахів був виданий у 1328 році Людвігом Баварським, який проголошував: «Тяжкий штраф чекає на того, хто впіймає синицю – кропіткого ловця комах», список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. Сьогодні в Європі під загрозою зникнення майже 50% птахів. 87 видів птахів включено до останнього видання Червоної книги України (2009 р.)
Пам’ятайте, ви можете змайструвати шпаківні – і птахи щиро віддячать вам за допомогу, знищуючи шкідників. Ніколи не руйнуйте гнізд – і їхній спів будезвеселяти вас завжди! Охороняйте і дбайливо ставтесь до братів наших менших!
На освіченість людини, рівень її інтелектуального розвитку вказує мова, тобто те, як людина розмовляє. Існує давній сократівський афоризм: «Скажи мені що-небудь, що б я тебе побачив». Невже точно помічена здатність людини виражати свої думки — це дар природи? Насправді ні — все не так складно. Навчитися правильно і красиво говорити не складий труд, достатньо тільки цього дуже захотіти.
Можливо, варто почати вже сьогодні? А чому б, власне, і ні? До цього спонукає навіть дата в календарі – Міжнародний день рідної мови!
Відвідувачі нашої книгозбірні ось уже декілька днів поспіль звертають увагу на книжкову виставку «Гордімось мовою своєю і будьмо гідними її», підготовлену працівниками бібліотеки. Особливо користуються попитом книги Марії Волощак: «Неправильно – правильно. Довідник з українського слововживання» та «Складні випадки правопису та відмінювання прізвищ і географічних назв». У цих практичних посібниках авторка намагається «виловити» всі зросійщені або ж скальковані з «міжнародної» лексики слова і словосполучення і знайти їм український відповідник.
А ще цілий тиждень, з 19 по 26 лютого, кожен міг взяти участь у «мовній риболовлі».
В імпровізованому «акваріумі» потрібно було обрати будь-якого морського мешканця, який мав завдання, яке потрібно було прочитати і виконати: знайти помилки, правильно перекласти окремі слова та речення, знайти слова в слові, краще за всіх прочитати скоромовку або чистомовку. Були й додаткові завдання в конвертах-«мушлях»: «Українська філологиня – справжня господиня» (для дівчаток), «Хто в домі господар» (для хлопців), «Коректор», «Збери прислів’я» та інші.
Діти із задоволенням відповідали на запитання, а коли виникали деякі складнощі – зверталися по допомогу до словників.
«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає» – ці слова іспанського політика Хосе-Марії Арце розлетілись в соціальних мережах як заклик спілкуватись рідною мовою.
Щороку наприкінці зими приходить одне з найяскравіших свят – День Святого Валентина. Пункт європейської інформації підготував книжково-журнальну виставку «Кажімо більше ніжних слів знайомим, друзям і коханим!», яка познайомить Вас з історією походження свята, з легендами, а також зі звичаями і традиціями в різних країнах, пов’язаними з Днем закоханих.
А ще Ви маєте змогу виготовити ексклюзивну «валентинку» у вигляді «картини», паперових мишенят, кулону з полімерної глини, вітальну листівку в техніці ізонитки (інструкції по виготовленню знаходяться поруч з виробами на виставці).
Тим, у кого є вільна година, пропонуємо провести її в компанії з кращими творами про кохання - як класичними, так і сучасними. Або ж спробувати скласти «літературні пари» (наприклад, Шрек – Фіона, Муха Цокотуха – Комар).
Сьогодні День закоханих у нашому краї дещо відійшов від своїх первісних традицій. Він збагатився новими відтінками і ми маємо змогу не лише розповісти про свої почуття коханій людини, а й з усією широтою української натури висловити приязнь друзям та домочадцям.
І це прекрасно! Тому напередодні свята разом з нашими відвідувачами ми створюємо «Букет ласкавих слів». На невеличких «сердечках» кожен може залишити декілька теплих слів, адресованих найдорожчий людині.
Приєднуйтеся до нас!
Гарний настрій – неодмінний атрибут Новорічних свят. А створюють його не лише прикрашена ялинка, серпантин та ажурні витинанки на вікнах, а й «перлинки» дитячої творчості.
Наприклад, малюнки наших читачів. Напередодні Нового року в читальному залі бібліотеки відкрилась виставка дитячих малюнків «Завірюхи казка чарівна». Святково прикрашена ялинка, янголята, сніговики, Снігуроньки та інші казкові персонажі нікого не залишать байдужим! І це не дивно, адже їх творці – Олександра Галушка, Анна Замай, Поліна Проценко, Анастасія Бондаренко та Данило Яценко – вклали в свої роботи усе тепло душі, майстерність рук і власну фантазію. А сніжинки, виготовлені під час майстер-класу ученицями початкової ланки ЗОШ №2, стали гарним доповненням виставки.
Неодмінно завітайте до дитячої книгозбірні і отримайте позитивні враження та гарний настрій від робіт ваших ровесників! Можливо, це надихне вас на створення власних шедеврів і наступна виставка буде присвячена саме вам.
Барви осені … Жодна інша пора року не радує око таким багатством кольорів та відтінків, хоч кожна по-своєму красива. А для того, щоб зберегти красу, потрібен правильний догляд за рослинами. Цій темі присвячена книжково-журнальна викладка-ікебана «Осінь у водоспаді кольорів».
Осінь недарма називають золотою – особливо в жовтні, коли листя на деревах стають усіх можливих кольорів – лимонно-жовті, жовтогарячі, золоті, червоні та насичено-багрові. Така барвиста пора осені настає раптово та швидко минає. Спробуйте хоча б на мить спинити час: створіть композицію чи букет з гілочок або листя, які будуть нагадувати про приємні моменти. А ще – це безмежний простір для фантазії… А матеріал для творчості – подарунок барвистої осені.
«Від читаючої дитини – до успішної людини»
Є потреба у дітей
Брати в руки фарби, клей.
Із звичайної коробки творяться таки поробки,
Що дивися і дивуйсь і матуся, і дідусь.
Із паперу і пластмаси творяться таки прикраси,
Що куди там магазинним…
Кращий майстер – це дитина!
«Світ схожий на книгу,
і той, хто знає тільки свою країну,
прочитав у ній лише першу сторінку»
французький філософ Фужере де Монброн
Більш ніж 60 років тому на попелищі двох воєн було закладено підвалини Європейського Союзу. Саме 9 травня 1950 року в Парижі, в атмосфері загрози початку третьої світової війни, що поглинула всю Європу, міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив перед міжнародною пресою з декларацією, у якій він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеву промисловості для створення “міцного фундаменту Європейської спільноти”.
Сьогодні День Європи вважається символом миру та єднання. Це той день, коли всі європейці віддають шану своїм спільним цінностям. В 2016 році ми відзначаємо це свято 21 травня.
Що нам відомо про Європу, які країни входять до складу ЄС, які визначні пам’ятки історії та культури подарували світу країни європейського континенту та безліч інших цікавинок – в матеріалах з виставки «З книгою по Європі».
Наприклад, що ви знаєте про Данію? Країна старовинних будинків і добрих привидів, країна вікінгів і туманів. Маленька країна, що вражає весь світ своїми шедеврами, своєю сердечністю і своїми комфортними містечками. У цьому королівстві немає великих річок, високих гір і темних лісів. Зате багато моря, а островів – цілих 406. У королівства є своя королева, не Снігова, правда, але теж вельми колоритна. Королева Маргарет їздить на автобусі, любить малювати і (страшно подумати) курить! Добрі піддані дуже переживають за її здоров’я, але мовчки, бо толерантність в королівстві Данія – святе.
Ми звикли до того, що вітряки – це різновид млинів. Але голландські вітряки у давнину мали ще одне призначення. Це був справжній телеграф. Змінюючи положення крил вітряка, мешканці прибережних селищ подавали сигнали капітанам кораблів, щоб дізнатися про справи на кораблі та улов оселедців або попередити про небезпеку.
Уявно прогулятися столицями Європи можливо, якщо у ваших руках книга «Міста світу» з серії «Я пізнаю світ».
Поличка «Літературна Європа» запрошує здійснити навколосвітню подорож з Філеасом Фоггом, викрити злочин разом із геніальним Шерлоком Холмсом, пережити безліч труднощів на безлюдному острові у товаристві Робінзона Крузо, «знайти вихід з безвихідного положення» як барон Мюнхаузен та зустріти свого принца з казками братів Грімм.
Отже, щасливої Вам подорожі!
Чи відомо Вам, хто і коли винайшов папір або кулькову ручку, без яких нині не обійтися будь-якій письменній людині?.А те, що з неба можуть падати не тільки краплі дощу, а й оселедці, жаби та інші речі? Ні?! Не варто засмучуватися! Саме для "чомучок" З січня 2016 року в бібліотеці розпочала роботу виставка-калейдоскоп " У вас питання - у нас відповідь."Будь-яка книга з цієї експрозиції - скарб цікавинок, яких не знайти в шкільному підручнику...
Книжкова мозаїка до Всесвітнього дня книги і авторського права "Цікаві таємниці з книжкової полиці"
Краєзнавча літературна витинанка до Всесвітнього дня поезії«Поезії дивнії чари»
Казкотерапія до Міжнародного дня казки "В гостях у казки" у рамках проекту "Почитай мені"
Усі Новини![]() ![]() | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ярослава
2016-05-22 12:11:23Взяла ідею з "хмарками" для розкриття виставки. Дякую...
Шанувальниця
2014-07-10 19:31:43Дякую за змістовні матеріали, розміщені в даній віртуальній виставці. Уперше на бібліотечному сайті зустріла такі цікаві та оригінальні презентації книг!!!......
Шанувальниця
2014-07-10 19:31:24Дякую за змістовні матеріали, розміщені в даній віртуальній виставці. Уперше на бібліотечному сайті зустріла такі цікаві та оригінальні презентації книг!!!...
Продвинуті...
2014-06-17 09:17:08Дякуєм за інформацію про журнали!!!!!!...
наталія іванівна
2014-06-17 09:15:42Матеріалів по І.Богуну не так вже й багато, тому ДЯКУЮ біблітекарю Л.Нехайчик за віртуальну висавку. Ви - справжній професіонал, продовжуйте і надалі таку цікаву форму роботи. І ще - хто запропонував ввести таку форму роботи? МОЛОДЦІ!......