Книжкові євромандри "По мапі з героями книг"

19 травня вся європейська спільнота України відзначає чудове весняне свято – День Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, і що найголовніше – з оптимізмом дивимося у наше майбутнє, майбутнє разом з Європейським союзом.

15 травня у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відбулись книжкові євромандри «По мапі з героями книг». Учні 7 класу ЗОШ №7 згадали історію утворення ЄС та більш детально обговорили загальні атрибути спільноти.

Кожевнікова Л.О., координатор пункту європейської інформації, який діє на базі дитячої книгозбірні, розповіла про його діяльність та запросила у віртуальну подорож країнами-учасницями ЄС. За свої знання про Європу найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи.

/Files/images/ЯЯ32 (2).JPG

Ведуча заходу Оксана Проценко запросила учнів у «Літературну мандрівку Європою», під час якої учням випала нагода познайомитися з найвизначнішими книжковими хітами європейської культури. Найбільше зацікавили присутніх розповіді про Дж. Вілсон (Англія), Б. Космовську (Польща) та С. Гридіна (Україна). Це сучасні відомі письменники, які пишуть для підлітків і про підлітків, говорячи на сторінках своїх книг про болючі речі, які торкаються саме цієї вікової категорії дітей.

А фото на згадку з символами ЄС та України, як не лише згадка на пам’ять, а й символ того, що Україна – частина Європи, якою молоде покоління пишається.

/Files/images/ЯЯ32 (1).JPG

Відкриваємо Європу разом

«Європа - це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття»

Щороку, традиційно в середині травня, Україна відзначає День Європи! В 2018 році свято припадає на 19 травня.

Пункт європейської інформації Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького-Носенка продовжує знайомити своїх користувачів з цікавинками різних країн європейського континенту. Напередодні Дня Європи ми запропонували усім бажаючим розфарбувати або створити власний малюнок та обов’язково знайти цікаву інформацію про зображення. Малюнків вистачило на невеличку, але цікаву експозицію. А скільки маловідомих фактів було знайдено, скільки літератури перечитано! Кожна з країн виявилася цікавою і неповторною!

/Files/images/ЯМ 1 (2).jpg/Files/images/ЯМ 1 (1).jpg

«Єдність в різноманітті» - офіційний девіз Європейського Союзу. Згідно європейської комісії девіз означає, що європейці єдині у спільній роботі на благо миру, процвітання, і що безліч різних культур, традицій та мов Європи є позитивним фактором. І це дійсно так!

Велика Британія, або Сполучене Королівство на островах

Пункт європейської інформації нашої книгозбірні продовжує знайомити своїх користувачів з європейськими країнами. На черзі – Велика Британія.

/Files/images/яя12 (2).jpg

Сполучене Королівство – це край, здатний зацікавити і захопити абсолютно всіх: шанувальники історії будуть раді знайомству з країною, де залишилося багато замків та панує лицарський дух; любителі природи віддадуть належне природним багатствам Великої Британії, що потопає в зелені; серця обожнювачів спорту розтануть, коли перед ними постануть Вімблдонські тенісні корти і футбольний стадіон «Вемблі»; шанувальники детективів проймуться атмосферою Бейкер-стріт, де холодними вечорами, сидячи біля каміну, розгадував загадки знаменитий Шерлок Холмс.

/Files/images/яя12 (1).jpg

Культура Великої Британії, так само як і її історія, надзвичайно багата на всілякі дивацтва. Лівосторонній рух, чудернацьке чоловіче вбрання – кілт, мішок вовни на кріслі спікера палати лордів – усе це не зовсім звичайне. Та, можливо, про все це ви вже чули. Тому ми пропонуємо Вам декілька цікавих фактів, про які ви, можливо, почуєте вперше (уважно роздивляйтеся матеріали на виставці!)

Велика Британія міцно асоціюється з королівською родиною, яка стала невід’ємною частиною її іміджу та історії. Ця країна зачарує вас своїми ритуалами, які не змінювалися протягом багатьох століть. Усе так само, як і сотні років тому, біля воріт Букінгемського палацу відбувається урочиста зміна вдягненої в червоні однострої гвардійської варти.

Знання англійської мови в сучасному світі є своєрідним вікном у світ. Для кожної людини, яка прагне побудувати успішну кар'єру, відкрити нові життєві перспективи, вивчення англійської мови просто необхідне. Зверніть увагу на поличку «Do you read English?» - читання творів англійською мовою здатне значно покращити Ваш словниковий запас!

«Норвегія – країна мальовничих фіордів»

(Інформаційна книжково-журнальна виставка)

На календарі – літо, час мандрівок, і Пункт європейської інформації продовжує знайомити користувачів бібліотеки з країнами Європи. Цього разу запрошуємо всіх «відвідати» королівство Норвегію.

/Files/images/яя18.jpg

У Норвегії кілька неофіційних назв: довга країна, країна північного сонця, країна вікінгів… А ще ця країна вражає своєю природою: ніде в світі немає таких глибоких фіордів, зубчастих гірських хребтів… (Фіорди – це вузькі та глибокі морські затоки, що утворилися після льодовикового періоду. У фіордах легко заблукати: їх довжина може сягати понад 200 кілометрів, а глибина таких заток іноді дорівнює кілометру). Завдяки глибоким фіордам до портів приходять навіть океанські лайнери (до речі, норвезький флот займає третє місце у світі за кількістю кораблів). Окрім фіордів, у країні безліч річок і озер з кришталево чистою водою. Гостей країни незмінно вражає її колір, який варіюється від блакитного до бірюзового і зеленого.

В країні активно розвиваються сучасні технології. І це не дивно, адже освіта в Норвегії – на першому плані. За даними Британської Енциклопедії, 38 % населення країни мають вищу освіту. До речі, на освіту країна витрачає в три рази більше, ніж на оборону! При цьому ВПС Норвегії охороняють не тільки межі своєї країни, а й повітряний простір Ісландії, у якої своєї армії немає взагалі.

А ще жартують, що таких щасливих овець як у Норвегії, немає ніде у світі. Овець тут вважають частиною родини. Якщо вівця переходить дорогу, то не маєш права їй сигналити і турбувати. Вівці пасуться там, де їм заманеться і скрізь їм комфортно – чи то на рівнинах, чи на схилах.

Нарешті про столицю Норвегії – Осло. Чи не найбільш об’ємною і привабливою пам’яткою міста є парк скульптур норвезького митця Густава Вігеланда. За допомогою численних скульптур митець відтворив вічні проблеми людства, зобразивши постійний цикл життя у кам’яних та бронзових постатях людей різного віку. У 1921 році влада міста безкоштовно надала Густаву Вігеланду будинок у парку Фрогнер, забезпечила матеріалами і помічниками. Натомість усі твори, які виконав митець, мали належати містові. Так постав унікальний парк скульптур просто неба, який було відкрито у 1940-у році.

З деяких пір Норвегія є дуже популярним напрямком у сфері туризму. Круглий рік мільйони мандрівників з усієї планети прагнуть туди потрапити, щоб насолодитися північним сяйвом, подивитися на фіорди, мальовничі озера і льодовики. Основне в Норвегії – це неймовірної краси природа! А вона – безцінна. Рушай у дорогу. Країна вікінгів здивує в будь-яку пору року!

Побачити Париж і не тільки

/Files/images/чч (1).jpg

Чи знали Ви, що у Варшаві одну з центральних вулиць названо на честь казкового персонажа Вінні Пуха? А чи відомо вам, що перший в Європі світлофор запрацював у Берліні? А те, що столиця Швеції Стокгольм розташована на 14 островах? Ні? Тоді саме час завітати до бібліотеки, адже у ці травневі дні в рамках роботи пункту європейської інформації «Все про Європу в бібліотеках» в читальному залі книгозбірні відкрито книжково-журнальну виставку «Побачити Париж і не тільки». Виставка познайомить Вас з цікавими відомостями про столиці країн Європи.

/Files/images/чч (2).jpg/Files/images/чч3.jpg

А якщо Ви знавець географії, то спробуйте розгадати кросворд, розміщений поруч з виставкою (звісно ж, можна використовувати книжки в якості підказок). Наші постійні відвідувачки, вихованки НВК № 15, Інна Столярова і Валерія Терентій (на фото) спробували власні сили і все вийшло якнайкраще!

Титан епохи Відродження

«Той, кому здасться, що це дуже багато - хай збавить; кому здасться мало - хай додасть»
(Леонардо да Вінчі)

15 квітня 2017 році виповнюється 565 років від дня народження Леонардо да Вінчі. Ми пропонуємо вам переглянути книжково-журнальну виставку «Леонардо да Вінчі – неперевершений геній епохи Відродження», яку створено в Пункті європейської інформації, щоб кожен зміг відкрити для себе нові грані таланту цієї непересічної особистості.

Просто неймовірно, як проста смертна людина встигала займатись стількома справами. Леонардо відомий, перш за все, як видатний художник, але окрім малювання геніальних картин він був ще класним музикантом (за спогадами його сучасників Леонардо віртуозно грав на лірі), архітектором, скульптором, письменником-філософом, конструктором-винахідником, вченим-дослідником (досліджуючи такі науки як анатомія, біологія, механіка, астрономія, фізика, математика, він зробив величезний внесок у розвиток цих наук в часи Середньовіччя).

/Files/images/яю.jpg

Наприклад, книга з серії «100 видатних» розповідає про творчий розквіт Леонардо – живописця, адже з 15-ти років він став учнем одного з найкращих митців того часу – флорентійця Андреа дель Верроккіо. «…Одного разу Верроккіо отримав замовлення на картину «Хрещення Христа» і доручив Леонардо намалювати одного з ангелів. Це була звичайна річ: вчитель створював полотно разом з помічником-учнем. Ангел, створенний Леонардо, продемонстрував перевагу учня над вчителем. За свідченням Вазарі, вражений Верроккіо кинув пензля і більше ніколи не повертався до живопису». Таким чином, ще учнем Леонардо перевершив свого вчителя.

Світлана Білоус у своїй статті «Бачити, щоб розуміти» (в журналі «Колосок» №7 за 2011 рік) подає цікавий матеріал про створення грандіозної фрески «Таємна вечеря». В тому числі легенду, яку можна назвати філософською притчею.

Історик з мистецтва Єва Корпиш з Варшави в цікавій публікації «Леонардо да Вінчі «Дама з горностаєм» на сторінках видання «Країна знань» (№ 9-10 за 2013 рік) познайомить вас з історією створення картини «Дама з горностаєм», з версіями того, кого ж власне намалював художник, хто був власником картини. Авторка статті ділиться своїми розвідками про незвичайну долю відомого шедевру в 19-20 століттях, про її нелегкі шляхи під час Другої світової війни. Варто лише додати, що «Дама з горностаєм» - одна з 15 картин Леонардо, які збереглися до наших часів.

Авторка книги «100 великих картин» Надія Іоніна подає маловідомі факти з історії створення фрески «Тайна вечеря». Наприклад, повільність художника: він міг зробити два-три мазки пензлем і кілька днів присвятити ідеї створення пристрою для ходіння по воді. Або настільки захопитися роботою над фрескою і зовсім забути про їжу.

Наступна глава цієї книги присвячена іншому творінню великого Леонардо і розпочинається словами: «22 серпня 1911 року з Квадратного залу Лувра зникла всесвітньо відома картина Леонардо да Вінчі «Джоконда».. Французький журнал «Іллюстрасьйон» заявив про винагороду в 40 000 франків тому, хто принесе картину в редакцію журналу, 20 000 франків тому, хто вкаже, де знайти полотно, 45 000 тому, хто поверне «Джоконду» до 1 вересня. Але ніхто не прийшов…» Візьміть книгу і дізнайтеся про майже детективну історію цього полотна.

Мало хто знає, що Леонардо працював… придворним розпорядником званих вечірок та балів. Так-так, упродовж 13 років у Мілані при дворі Лодовіко Сфорца він планував розваги і вишукані страви, переймався етикетом під час прийомів. Леонардо і тут залишився вірним собі: винайшов пристрій для розщеплення горіхів, хліборізку, механічний прес для часнику, який і досі використовується майже на кожній кухні. Але найнесподіваніший винахід Леонардо – це… серветка! (За часів життя винахідника гості під час трапези витирали масні руки скатертиною або власним одягом).

Минуло 565 років з дня народження людини, яка випередила свій час, але й донині не всі записи геніального винахідника знайдено, розшифровано, час від часу з’являються в пресі повідомлення про нові версії щодо «дзеркального письма» митця та загадкової посмішки Мони Лізи.

А ми запрошуємо Вас завітати до книгозбірні в Пункт європейської інформації і відкрити «свого» Леонардо да Вінчі, переглянути видання, присвячені видатній особистості, записати кулінарні рецепти «від Леонардо».

Європейське літературне рандеву

У століття наукових відкриттів і комунікацій важко когось здивувати звичайною книгою, але раніше саме книга була джерелом знань. Завдяки їй, ми вивчали перші літери, вчилися читати, отримували освіту. Саме завдяки книгам ми могли прожити чуже життя, подорожувати в інші країни і ,навіть, на інші планети.

/Files/images/Изображение 005.jpg

А чи замислювалися ви над тим, що книги, як і люди, мають свій рік народження? Пункт європейської інформації Прилуцької міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка пропонує відвідувачам переглянути виставку «Європейське літературне рандеву» (Книги – ювіляри 2017 року), де кожен зможе обрати собі цікаву книгу. Це чудова нагода перегорнути сторінки улюблених багатьма поколіннями творів європейських письменників в родинному колі: побувати на королівському балі разом з Попелюшкою, мандрувати з дітьми капітана Гранта і Нільсом (героєм повісті-казки Сельми Лагерлеф), розгадати таємницю собаки Баскервілів...

Книги, як люди – мають різну долю. Одні «народжуються» і майже одразу забуваються, інші — живуть століття і продовжують радувати все нові покоління…

Казкова країна Півночі

Пункт європейської інформації продовжує знайомити відвідувачів нашої книгозбірні з країнами, що входять до Європейського Союзу. У «мандрівку» Данією Вас запрошує книжкова виставка «Казкова країна Півночі».

/Files/images/юю4.jpg

Данія - це мініатюрне королівство, яке називають Перлиною Скандинавського півострова. І не випадково, адже на невеликій території цієї казкової країни зосередилися справжні скарби культури та історії.

Варто лише згадати назву цієї маленької північної країни, як передусім на думку спадають войовничі походи вікінгів, Гамлет – принц Датський, чудовий казкар Ганс Крістіан Андерсен, тендітна Русалонька на пристані Копенгагена, що невідривно вдивляється у морську далечінь…

Клімат у Данії досить незвичайний. Цілий рік температура не перевищує 10-20 градусів. Ну й звичайно ж дощ, хай і не сильний. У Данії навіть жартують з цього приводу, що літо в них відрізняється від зими тільки тим, що дощ трохи тепліший.

Ще один цікавий факт: через дефіцит бензину після Другої світової війни, більшість датчан пересіли з автомобілів на велосипеди. Криза пройшла, а звичка залишилася, і тепер велосипед – найпопулярніший вид транспорту. А у 2009 році Данія була визнана найбільш екологічно чистою країною світу!

Ви лише уявіть: прямо в самому центрі Копенгагена є морський басейн, в який може «увійти» близько 600 чоловік одночасно!

І це далеко не все, чим здатна вразити Данія! Оберіть з полиці будь-яку книгу і Ви не пожалкуєте!

А якщо у Вас виникне бажання відвідати цю країну, майте на увазі, що данська мова дуже складна, але у туристів не буває проблем, так як у Данії обов’язково вивчається англійська мова і більшість вільно володіє нею. Можливо, саме час «підтягти» англійську?

Увага! Нові видання!

/Files/images/яяя1.jpg

Днями фонд Пункту європейської інформації поповнився виданнями з приватної бібліотеки Олени Володимирівни Канавець - головного спеціаліста відділу економіки Прилуцької міської ради. Книги висвітлюють питання євроінтеграції України, захисту прав споживачів, історії створення ЄС та його цінностей, а також видання польською мовою.
Ми дуже вдячні Олені Володимирівні за підтримку та цінний внесок у книжкову колекцію Пункту європейської інформації бібліотеки.

Кажімо більше ніжних слів знайомим, друзям і коханим!

/Files/images/Изображение 008.jpg

Щороку наприкінці зими приходить одне з найяскравіших свят – День Святого Валентина. Пункт європейської інформації підготував книжково-журнальну виставку «Кажімо більше ніжних слів знайомим, друзям і коханим», яка познайомить Вас з історією походження свята, з легендами, а також зі звичаями і традиціями в різних країнах, пов’язаними з Днем закоханих.

А ще Ви маєте змогу виготовити ексклюзивну «валентинку» у вигляді «картини», паперових мишенят, кулону з полімерної глини, вітальну листівку в техніці ізонитки (інструкції по виготовленню знаходяться поруч з виробами на виставці).

Тим, у кого є вільна година, пропонуємо провести її в компанії з кращими творами про кохання - як класичними, так і сучасними. Або ж спробувати скласти «літературні пари» (наприклад, Шрек – Фіона, Муха Цокотуха – Комар).

Сьогодні День закоханих у нашому краї дещо відійшов від своїх первісних традицій. Він збагатився новими відтінками і ми маємо змогу не лише розповісти про свої почуття коханій людини, а й з усією широтою української натури висловити приязнь друзям та домочадцям.

І це прекрасно! Тому напередодні свята разом з нашими відвідувачами ми створюємо «Букет ласкавих слів». На невеличких «сердечках» кожен може залишити декілька теплих слів, адресованих найдорожчий людині.

Приєднуйтеся до нас!

/Files/images/яя2 (2).jpg

/Files/images/яя2 (1).jpg

/Files/images/яя3.jpg

Відома і невідома Греція

/Files/images/Изображение 016.jpg

Греція - сонячна країна з багатою історією і культурою, яка щорічно приваблює мільйони туристів. Дізнатися про неї трохи більше можна з видань, які представлені на виставці «Греція – країна богів та міфів» в Пункті європейської інформації.

Наприклад, чи відомо Вам, що Грецію омиває 5 морів: Егейське, Середземне, Іонічне, Фракійське і Крітське. Цікаво, що Фракійське входить до складу Егейського, а Крітське - до складу Середземного моря. Тим не менш, це не заважає їм вважатися абсолютно самостійними географічними об'єктами.

На кожному кроці в цій країні вам зустрічатимуться античні руїни, овіяні серпанком стародавніх легенд.

А ще, у Греції є свій аналог Ватикану - монастирська держава Афон. Що цікаво, для її відвідин потрібно оформляти окрему візу, причому жінкам в ній буде відмовлено в будь-якому випадку - на Афон допускаються виключно чоловіки.

До уваги тим, хто полюбляє подорожувати: з середини січня по березень в Греції щорічно проводяться карнавали. Цей період вважається кращим туристичним сезоном, адже країна постає перед мандрівниками в абсолютно новому вигляді.

Ну а ще, поради тим, хто надає перевагу пляжному відпочинку: слід бути обережними і заходити в морську воду в гумових тапочках. Справа в тому, що біля берега повно морських їжаків, рани від голок яких дуже довго не загоюються.

А традиції країни, свята, її колорит, середземноморська кухня…

Отже, продовжуємо «відкривати» Європу!

«Від читаючої дитини – до успішної людини»

/Files/images/Изображение 009.jpg

2016 рік в Україні проголошено Роком англійської мови. І це не випадково. Значення англійської мови в сучасному світі настільки велике, що її знання не є розкішшю. Її вчать скрізь: у школах, університетах, на курсах. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, адже саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення.

Для того, щоб познайомити відвідувачів бібліотеки з книжками англійською мовою, які є у фонді книгозбірні та зацікавити їх вивчати іноземну мову, цілий серпень в читальному залі діє виставка-тест під назвою «Від читаючої дитини – до успішної людини». Наші читачі мають змогу не лише погортати сторінки англомовних видань, прочитати різноманітні вірші та оповідання, а й перевірити свої знання, виконуючи нескладні та цікаві завдання тесту.

Хочете подорожувати і не відчувати себе білою вороною, а вільно спілкуватися з людьми різних національностей? Хочете стати студентом закордонного університету? Хочете престижну роботу з просуванням по кар'єрних сходах? А, може, ви бажаєте працювати закордоном? Порада одна – вивчайте англійську мову!!!

З книгою по Європі

/Files/images/2016.JPG
Більш ніж 60 років тому на попелищі двох воєн було закладено підвалини Європейського Союзу. Сьогодні День Європи вважається символом миру та єднання.
Що нам відомо про Європу, які країни входять до складу ЄС, які визначні пам’ятки історії та культури подарували світу країни європейського континенту та безліч інших цікавинок – в матеріалах з виставки «З книгою по Європі».
Наприклад, що ви знаєте про Данію? Країна старовинних будинків і добрих привидів, країна вікінгів і туманів. Маленька країна, що вражає весь світ своїми шедеврами, своєю сердечністю і своїми комфортними містечками. У цьому королівстві немає великих річок, високих гір і темних лісів. Зате багато моря, а островів – цілих 406. У королівства є своя королева, не Снігова, правда, але теж вельми колоритна. Королева Маргарет їздить на автобусі, любить малювати і (страшно подумати) курить! Добрі піддані дуже переживають за її здоров’я, але мовчки, бо толерантність в королівстві Данія – святе.
Ми звикли до того, що вітряки – це різновид млинів. Але голландські вітряки у давнину мали ще одне призначення. Це був справжній телеграф. Змінюючи положення крил вітряка, мешканці прибережних селищ подавали сигнали капітанам кораблів, щоб дізнатися про справи на кораблі та улов оселедців або попередити про небезпеку.
Уявно прогулятися столицями Європи можливо, якщо у ваших руках книга «Міста світу» з серії «Я пізнаю світ».
Поличка «Літературна Європа» запрошує здійснити навколосвітню подорож з Філеасом Фоггом, викрити злочин разом із геніальним Шерлоком Холмсом, пережити безліч труднощів на безлюдному острові у товаристві Робінзона Крузо, «знайти вихід з безвихідного положення» як барон Мюнхаузен та зустріти свого принца з казками братів Грімм.
Отже, щасливої Вам подорожі!

Мандрівка країнам Євросоюзу

/Files/images/яя1.jpg

«Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку», - стверджував Фужере де Монброн. Користувачі нашого Пункту європейської інформації погоджуються з французьким філософом. Нещодавно відвідувачі книгозбірні відкрили для себе Польщу та Італію, а зараз «мандрують» Францією. Багато цікавинок про цю відому усім країну розповідають книжки та журнали з виставки "Франція - засновниця курсу європейської інтеграції". З’ясувалося, що про країну моди та стилю ми знаємо ой як небагато…

Завітайте в Пункт європейської інформації, що діє в міській бібліотеці для дітей, на «рандеву» з чудовою країною! Приємних вам відкриттів!

/Files/images/DSCN2632 (2).jpg

"Італія - скарбниця європейського мистецтва "


3-4 листопада 2016 року у місті Києві відбувався семінар для координаторів Пунктів європейської інформації "Все про Європу:читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках!" за підтримки Європейського Союзу.

Участь у ньому брала і бібліотекар Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького -Носенка Любов Кожевнікова. Отримавши сертифікат, вона люб’язно надасть консультації з питань створення та роботи Пунктів євроінформації у місті Прилуки.

Про організацію IV Всеукраїнського конкурсу есе «Я - європеєць»

З метою розвитку у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формувати у молоді демократичні та європейські цінності; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України й Литовської Республіки серед молодих учасників з вересня 2016 року – березні 2017 року буде проведено IV Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць».

Роботи учасників Конкурсу надсилати до 20 січня 2017 року на електрону адресу: yaevropeets@ukr.net.

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводять у березні 2017 року. За рішенням журі автори найкращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2017 році.

За додатковою інформацією просимо звертатися за телефоном: (044)501-01-15, (044)400-43-01 .

Пункт євроінформації пропонує вашій увазі:

/Files/images/IMG_1807.JPG/Files/images/IMG_1809.JPG/Files/images/IMG_1931[1].JPG

/Files/images/2016.JPG

З книгою по Європі

Більш ніж 60 років тому на попелищі двох воєн було закладено підвалини Європейського Союзу. Саме 9 травня 1950 року в Парижі, в атмосфері загрози початку третьої світової війни, що поглинула всю Європу, міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив перед міжнародною пресою з декларацією, у якій він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеву промисловості для створення “міцного фундаменту Європейської спільноти”.
Що нам відомо про Європу, які країни входять до складу ЄС, які визначні пам’ятки історії та культури подарували світу країни європейського континенту та безліч інших цікавинок – в матеріалах з виставки «З книгою по Європі».
Наприклад, що ви знаєте про Данію? Країна старовинних будинків і добрих привидів, країна вікінгів і туманів. Маленька країна, що вражає весь світ своїми шедеврами, своєю сердечністю і своїми комфортними містечками. У цьому королівстві немає великих річок, високих гір і темних лісів. Зате багато моря, а островів – цілих 406. У королівства є своя королева, не Снігова, правда, але теж вельми колоритна. Королева Маргарет їздить на автобусі, любить малювати і (страшно подумати) курить! Добрі піддані дуже переживають за її здоров’я, але мовчки, бо толерантність в королівстві Данія – святе.
Ми звикли до того, що вітряки – це різновид млинів. Але голландські вітряки у давнину мали ще одне призначення. Це був справжній телеграф. Змінюючи положення крил вітряка, мешканці прибережних селищ подавали сигнали капітанам кораблів, щоб дізнатися про справи на кораблі та улов оселедців або попередити про небезпеку.
Уявно прогулятися столицями Європи можливо, якщо у ваших руках книга «Міста світу» з серії «Я пізнаю світ».
Поличка «Літературна Європа» запрошує здійснити навколосвітню подорож з Філеасом Фоггом, викрити злочин разом із геніальним Шерлоком Холмсом, пережити безліч труднощів на безлюдному острові у товаристві Робінзона Крузо, «знайти вихід з безвихідного положення» як барон Мюнхаузен та зустріти свого принца з казками братів Грімм.
Отже, щасливої Вам подорожі!

Європейські виші пропонують:

Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє, що Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві (Польща) пропонує абітурієнтам з України, котрі розпочинають навчання на денній формі кілька сотень стипендій, що покривають 100% або 50% оплати за навчання.

Стипендію можна отримувати вже від першого семестру навчання. Щоб отримувати її в другому семестрі, студент повинен добре навчатися, а також брати активну участь в студентському житті університету.

Щоб отримати стипендію, абітурієнт має подати комплект документів на навчання до 30 липня 2016 року, набрати щонайменше 25 балів згідно атестату про повну загальну середню освіту, а також пройти додатковий кваліфікаційний відбір.

Дисципліни: Гуманітарні науки, Економіка, Журналістика, Іноземні мови, Комунікації, Медицина, Освіта, Право, Програмування, Соціальні науки, Технології, Точні науки, Туризм.

Кваліфікаційний тест для абітурієнтів з України буде проводитися у Львові українською мовою.

Додаткова інформація

http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/ua/korotko-pro-univer/?utm_source=biggggidea.com&utm_medium=ogloszenie&utm_campaign=2016-Kampania

та http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/ua/rekrutacja

Розмір гранту: 2 435-8 050 злотих в залежності від обраного напряму навчання і результату кваліфікаційного тесту.

E-mail abulavka@wsiz.rzeszow.pl

Контакти: офіційний представник в Україні м.Львів,

Oсвітньо - навчальний центр «Єврошанс»

пл. Галицька 7,

м. Львів, 79008

тел.(032) 2357986;

Кореспонденційна адреса:

esc.euro@gmail.com

Консультаційний пункт:

м. Київ (Олена) – +38 093 91 22 516; e-mail: le_ro@ukr.net



Увага! Віртуальна євродовідка

На базі Національної бібліотеки України для дітей в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» відкрито пункт європейської інформації і розширено можливості віртуальної довідки для всіх користувачів України.

Скористатись послугою євродовідки можуть всі центри і пункти європейської інформації бібліотек України, звернувшись на сайт http://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=3873 і ознайомившись з розділом «Правила віртуальної довідки».

Потім необхідно зайти на сторінку «Віртуальної бібліографічної довідки» за адресою http://chl.kiev.ua/cgi-bin/sp/newquest/index.php?&lang=ukr і задати своє питання, сформулювавши його відповідно до вимог, описаних у розділі «Правила віртуальної довідки». Також можна скористатись архівом довідок вищезазначеної тематики у створеному тематичному розділі «Євродовідка», де зберігатимуться вже виконані довідки.

(За матеріалами «Все про Європу в бібліотеках» з «Вісник центрів та пунктів європейської інформації» № 3, 2016).

Шановні користувачі!

Якщо Вас цікавлять матеріали про структуру Європейського Союзу, Шенгенську зону, єдиний ринок, валюту ЄС, основні європейські інституції та їх діяльність, питання відносин та співпраці між Україною та ЄС, європейські програми у сфері вищої освіти – запрошуємо переглянути електронне видання «Представництво Європейського Союзу в Україні» (eud_folder_infosheets_2015)

Заслуговує на увагу матеріал «Європейський Союз - Україна» (eu-ua_uk), створений за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Це безперечно корисне видання містить основні відомості про структуру і діяльність ЄС, висвітлює відносини між Україною та Євросоюзом у сферах торгівлі, освіти, а також торкається питань лібералізації візового режиму. У розділі «Держави – члени Європейського Союзу» на вас чекають стислі відомості про кожну з країн ЄС. В кінці видання містяться контактні дані 19-ти Інформаційних центрів ЄС в Україні.

Кiлькiсть переглядiв: 922

Коментарi