Шевченківське свято "Світ читає Тараса Шевченка"

2014-03-11

11 березня в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей імені Павла Білецького-Носенка відбулося Шевченківське свято «Світ читає Тараса Шевченка», яке проходило в межах святкування Року Т.Шевченка. До прикрашеної портретом Кобзаря читальної зали були запрошені учні сьомого класу ЗОШ №13. На початку зустрічі діти переглянули відеофільм «Наша дума, наша пісня, повік не загине», ще раз усвідомивши, що наш Кобзар – поет світового значення.

Учениця ЗОШ №6 Ходіс Анна, яка працювала над вивченням творчості Т.Шевченка у Малій академії наук та за створені вірші про Шевченка зайняла друге місце в обласному конкурсі творів про Т.Шевченка, розкрила присутнім своє бачення Великого Кобзаря та прочитала власні вірші.

/Files/images/IMG_4688.JPGАня Ходіс разом зі своєю наставницею Л.Ворожбіт

Музою Шевченка завжди була Україна, але він був і залишається громадянином світу. Його знають і люблять в найвіддаленіших куточках Землі та читають 150 мовами світу. Присутня на заході читачка бібліотеки Оксана Живноводенко, яка близько десяти років жила та працювала у Великобританії, розповіла про вшанування Кобзаря в Англії та прочитала «Заповіт» на англійській мові. Як цей же вірш звучить на польській мові, присутні почули від членів Прилуцької культурно- просвітницької спілки поляків.

/Files/images/IMG_4698.JPG

Наша землячка, прилучанка Олеся Білоцівіт, яка нині живе на іншому континенті – Австралії, є членом української діаспори. Ведуча заходу Ольга Лукаш напередодні поспілкувалася з нею у соціальних мережах і прочитала присутнім вірші поетеси, присвячені Кобзареві.