8 серпня – Всесвітній день котів

2021-08-08

«У кого є кішка, той може не боятися самотності» (Даніель Дефо).

Кішка супроводжує людину на землі, напевно, від самого початку історії людської цивілізації. Згідно зі статистикою, коти є найпопулярнішими домашніми тваринами в усьому світі. Вважається, що понад 80% людей усієї планети мають домашніх тварин, і близько 50% віддає перевагу котам.

Ці милі, пухнасті і ласкаві тварини давно заслужили у людей повагу й любов. Їм притаманні власні правила поведінки, які нас щоразу дивують.

Кажуть, кішка завжди «сама по собі», вона незалежна і вільна. Але ми приносимо їх додому – і вони стають членами наших сімей. Так, вони часом шкодливі й примхливі, але вони так прив’язуються до своїх господарів, люблять їх і дуже сумують за ним. І які ж вони розумні, як вони нас розуміють і відчувають….

А наша бібліотека підготувала для вас віртуальне котознайомство – виставку книжок про пухнастиків «Про вусатих і хвостатих, сіро-буро-рудуватих». Це веселі пригоди кицьок та їх друзів від різних авторів, цікавинки та корисні відомості про котиків, поради для їх хазяїв тощо.

У цей день ми вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті та дарували радісні емоції своїм господарям!

/Files/images/2021_r/5 (2).jpg/Files/images/2021_r/5 (1).jpg/Files/images/2021_r/5.jpg

А ще декілька цікавих фактів:

 у світі налічується близько 600 млн домашніх кішок;

 виведено близько 200 порід, від довгошерстих (перська кішка) до позбавлених шерсті (сфінкси);

 американські вчені довели, що вони лікують людей від деяких хвороб, і можуть попередити захворювання серця. За статистикою, власники котів у будинку на 40% рідше мають проблеми з серцем;

 коти є чудовими мисливцями, у середньому один кіт протягом року ловить 57 дрібних тварин;

 кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу;

 95% власників кішок визнають, що розмовляють з ними;

 якщо кішка біля вас, і її хвіст тремтить – це найбільший прояв її любові.

Кiлькiсть переглядiв: 30

Коментарi