Культурна спадщина України: замки, палаци, фортеці, храми

2021-04-13

18 квітня - Міжнародний день пам’яток історії та культури.

В Україні налічується безліч історико-архітектурних і культурних пам'яток, які відносяться до різних епох - замки і фортеці, храми і собори, міські укріплення, які займають видатне і значиме місце в українській культурній спадщині.

Від Кам’янець-Подільського, Підгорецького, Меджибізького, Золочівського, Олеського замків важко відвести погляд. Чудова архітектура тут поєднується із мальовничими пейзажами. Всі фортеці та замки України оповиті легендами та надзвичайними історіями про хоробрих лицарів, козаків та магнатів.

Перлинами архітектурного мистецтва є культові споруди – храми: Києво-Печерська лавра (Київ), церква святого Миколая (Львів), Спасо-Преображенський собор та Катерининська церква (Чернігів), Свято-Успенський собор (Полтава), Покровська церква (Луцьк) та ін.

Наша бібліотека пропонує переглянути книжково-ілюстративну виставку до Міжнародного дня пам’яток історії та культури «Культурна спадщина України: замки, палаци, фортеці, храми», яка ознайомить користувачів з історією, неповторною архітектурою, таємницями та легендами казкових замків, непорушних фортець, величних палаців і храмів. Виставка допоможе здійснити уявну подорож історичними місцями, розповість про відомі та маловідомі пам’ятки України, або, можливо, надихне спланувати справжню мандрівку. Запрошуємо до перегляду!