Лялькова історія своїми руками

2021-03-16

21 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день лялькаря – професії не зовсім звичної, але дуже цікавої. Лялькарі це не просто люди, вони художники і маги водночас: «чаклують з ляльками», створюють казкову атмосферу, задають динаміку і характер своїм персонажам, дарують емоції дорослим і дітям. У цей день вшановують не лише працівників лялькових театрів, а й митців, що створюють ляльки власноруч.

16 березня у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. П. Білецького-Носенка відбувся бібліоковоркінг до Міжнародного дня лялькаря «Лялькова історія своїми руками», на який запрошені були учні 5-х класів ліцею №7.

Присутні ознайомилися з історією появи ляльки серед людей та поділилися розповідями про свої улюблені іграшки.

Про диво «живої» іграшки, а саме про ляльковий театр, що діє при книгозбірні, його історію, розповіла дітям завідувачка бібліотекою Гнатів Євгенія Валентинівна.

Ляльками можна гратися, за допомогою них можна створювати прекрасні вистави, їх можна колекціонувати та реставрувати, а ще їх можна створювати власноруч. І від цього отримувати не лише задоволення та дарувати естетичну насолоду знайомим та рідним, а й отримувати за це гроші, виготовляючи на замовлення. Саме такою нелегкою справою і займається Валентина Радченко, яка поділися своїм безцінним досвідом з аудиторією.

Перші ляльки, які робила гостя, були виконані у чулочній техніці, потім пішли різноманітні іграшки з фетру: ляльки – ангели, равлики, гноми, коти та зайці, новорічні та великодні прикраси.

Але найбільше захоплення викликають ляльки Тільди. Лялька Тільда – лялька виготовлена з натуральних тканин, прикрашена найрізноманітнішим декором – ґудзичками, стрічками, тасьмою, мереживом. Сьогодні ця іграшка дуже популярна не тільки серед дітлахів, але й серед дорослих. А стильні ляльки, виготовлені Валентиною Радченко, прикрашають оселі Франції, Іспанії, Німеччини, Греції та Італії.

/Files/images/2021_r/Фото ДБ1.jpg/Files/images/2021_r/Фото ДБ2.jpg/Files/images/2021_r/Фото ДБ3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 16

Коментарi