У шапці-невидимці Миколай несе гостинці

2020-12-19

Напередодні найулюбленішого свята всіх дітей День Святого Миколая дитяча книгозбірня підготувала для своїх читачів книжкову виставку «У шапці-невидимці Миколай несе гостинці».

Саме 19 грудня розпочинаються справжні різдвяні дива. Вранці у цей день під подушками українських дітлахів з’являться подаруночки. За легендами, їх приносить Святий Миколай.

Існував Миколай насправді чи це просто персонаж із красивої легенди?

Святий Миколай (грец. Νικόλαος – Ніколаус) існував насправді. Він народився у 280 році н. е. у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Хлопець зростав у добрі та любові, але його надзвичайно засмучувала навколишня бідність і убогість мешканців міста, тому він із дитинства і протягом життя потайки допомагав бідним родинам та дітям-сиротам.

Коли його батьки померли, Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Він розпродав усі статки та роздав гроші бідним. Покинувши світське життя, Миколай вирушив прочанином у Палестину, а коли повернувся, став священиком, а згодом – і єпископом у місті Міри.

Помер Миколай 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу ділами та вчинками на землі, отця Миколая було канонізовано. А на честь того, що він за життя потайки допомагав іншим, збереглася традиція робити в цей день подарунки.

В Україні свято Миколая почали відзначати ще за Київської Русі, коли наші предки прийняли християнство. У давнину день Святого Миколая був не лише дитячим святом, його відзначали і дорослі: вони цілий день гуляли та веселились, варили пиво та катались на конях.

Традиція святкування Дня святого Миколая була відроджена у 1990 році, після довгої перерви (понад 70 років). Відтоді з кожним роком вона набуває поширення в Україні, а свято Миколая є не менш очікуваним для дітей, ніж Новий рік.

Пропонуємо для Вас добірку тематичних віршиків до свята.

/Files/images/2020_r/у1 (1).jpg/Files/images/2020_r/у1 (2).jpg/Files/images/2020_r/у4 (1).jpg/Files/images/2020_r/у4 (2).jpg/Files/images/2020_r/у6 (1).jpg/Files/images/2020_r/у6 (3).jpg/Files/images/2020_r/у7.jpg/Files/images/2020_r/у9 (1).jpg/Files/images/2020_r/у9 (3).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 72

Коментарi