А квіти я буду малювати вічно!

2020-12-07

Згадуючи ім’я великої українки Катерини Білокур, пам’ять якої вшановують цього року з нагоди її 120- річчя, здебільшого цитують слова Пабло Пікассо, який був вражений творами невідомої української жінки і наголосив, що якби у Франції народилася така художниця, то про неї заговорив би увесь світ.

Далеко не всі знають, що її творами можна помилуватися в центрі Києва, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва. А нині — ще й з доповненою реальністю. Тобто, картини в Білокурівській галереї музею "оживають" просто на очах — розквітають квіти, і навіть рухається трактор на полі... Як рухаються картини дивовижної художниці, яку Олесь Гончар називав "чарівниця з Богданівки", можна побачити дуже просто - за допомогою мобільного додатку доповненої реальності SIMO AR.

Насправді творчість українського самородка із села Богданівка (нині Яготинського району Київської області) — це окреме, унікальне явище української культури. Запрошуємо Вас поринути в чудовий світ Катерини Білокур! (Див. презентацію у розділі "Вкладення")