Родом не з дитинства - з війни...

2017-05-06

/Files/images/IMG_3613.JPG

8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, а 9 травня українці відзначатимуть День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. За відомою статистикою ця війна забрала більше 13 млн. життів громадян України. З них близько 8 млн. - солдати, інші - люди похилого віку, жінки, діти. Війна покалічила тисячі дитячих доль, відняла світле і радісне дитинство. Діти війни хильнули горя повною чашею, можливо, занадто великою для маленької людини, адже початок війни співпав для багатьох з початком життя.

4 травня, напередодні таких щемних днів, у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відбулася бібліострічка спогадів «Родом не з дитинства – із війни…», на яку завітали учні 7-Б класу ЗОШ №7. Про дитячі долі героїв книг Ю.Яновського, Г.Тютюнника, І.Багмута, В.Близнеця, обпалені війною, розповіла бібліотекар Оксана Проценко. Мультимедійна презентація, яка супроводжувалась читанням віршів Л.Костенко та Д.Іванова ветераном праці В.Макаренко, містила як знані так і маловідомі сторінки історії нашої країни того часу. /Files/images/IMG_3637.JPG/Files/images/IMG_3634.JPG

Особливі емоції викликала розповідь про перебування у концтаборі, з якою виступила голова Прилуцького відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Трепач Валентина Павлівна.

Щоб висловити свою шану дітям війни, учні написали слова подяки, вдячності ветеранам на символічних голубах миру, які передали у Спілку ветеранів м. Прилуки.