Зустріч з Сашком Лірником

2017-03-22

Першим літературним твором у житті кожної людини є казка. Напевно, всі ми добре пам’ятаємо, як їх нам читала мама ще в самі ранні роки. Але казка це не просто забавлянка чи небилиця, яку розказують зовсім малечі, щоб перестала плакати. Казка - це найпотужніший інструмент виховання, впливу і передачі родинної, сімейної, народної інформації і національного коду. У сучасному квапливому світі в Україні з’явилася і телевізійна казка. Згадайте колишнього улюбленця всіх дітей - дідуся Панаса... Тепер країна має гідного продовжувача цієї традиції – сучасного, веселого, схожого на козака-характерника - Лірника Сашка.

Олекса́ндр Іва́нович Власю́к, відомий під ім'ям Сашко́ Лі́рник — казкар-лірник, за фахом - інженер-будівельник та кораблебудівельник, колишній учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм, володар почесного звання «Заслужений працівник культури України». В 1999—2002 роках - автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка» на «Першому національному». З 2010 по 2011 рік — автор і ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ICTV. Сашко Лірник написав і поставив «Зірковий Новорічний Вертеп» на Майдані Незалежності в Києві у 2014 році, який визнано найкращим новорічним шоу в Україні 2014 року. У 2014 році на екрани вийшов мультсеріал «Моя країна Україна» за сценарієм Сашка Лірника — 26 серій, який він і озвучував і є головним героєм разом із своїм котом Воркотом. Пан Сашко - єдиний артист у світі, якому дзвонять бійці з фронту з проханням розказати по телефону казки "для бліндажа", постійно їздить на передній край фронту з концертами, організовує волонтерську допомогу. У 2016 році за волонтерську роботу і виступи на фронті отримав нагороду Генерального Штабу ЗСУ "За заслуги перед Збройними Силами України".

У тому, що Сашко Лірник унікальна людини, впевнилися маленькі прилучани – учні гімназії №5, ЗОШ №7 та ЗОШ №13, які на запрошення Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького – Носенка зібралися 22 березня на автограф-зустріч «Щасливий дар – творити дітям!» Тепер і у прилуцьких дітей з’явилася нагода поспілкуватися з казкарем і послухати його веселі, повчальні і фантастичні оповідки.

Під звуки ліри, стародавнього народного інструменту, казкар несподівано з’явився на сцені актової зали Прилуцької дитячої музичної школи і почалася справжня подорож у казку. Усім знайомі українські народні оповідки перетворилися на справжнісіньку виставу, під час якої дітлашня була чи то Язикатою Хвеською, чи Паном Коцьким, чи іншою казковою істотою, а влучні коментарі та повчання гостя викликали щирий сміх у глядацькій залі. Моновистава не була б повною без авторських казок самого Сашка Лірника. В одному із своїх інтерв’ю письменник казав, що намагається розповісти бувальщину наче вигадку: так діти (а цю аудиторію важко зацікавити) не відчуватимуть фальші й водночас винесуть мораль, закладену в твір. Тож, пороззявлявши роти, слухала малеча казки із книги «Казки Лірника Сашка», яка у 2014 стала лідером в рейтингу українських книжок. Ще довго після шоу школярі жваво спілкувалися з письменником, брали автографи. Зустріч з гостем залишила в серцях дітей серцях тепло і радість від щирого спілкування, викликала бажання прочитати ще більше творів автора, або ж послухати їх на радіохвилі «Країни ФМ».

/Files/images/IMG_3025.JPG/Files/images/IMG_3038.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 49

Коментарi