«Величний подвиг в ім’я України».

2017-01-26

Є в українській історії події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави. 29 січня…Бій під Кру́тами… Бій, що відбувся у далекому 1918 році на залізничній станції Крути поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій, який тривав 5 годин між 6-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою. У наш час поїзди, проходячи повз маленьку станцію Крути, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять... Немов будять приспану й присипану порохом забуття за часів СРСР нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави. Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики...

26 січня у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей зібралися учні 7-го класу ЗОШ №12, щоб вшанувати подвиг молодих патріотів годиною пам’яті «Величний подвиг в ім’я України». Зазирнути в ті зимові дні 1918 року, щоб краще зрозуміти, що ж насправді трапилось, які події зумовили таку трагедію, учням допомогла мультимедійна презентація, яку під фрагмент запису гурту «Сурми звитяги» «Пам’яті героїв Крут» коментувала бібліотекар Оксана Проценко.

Зовсім молоді хлопці, однолітки тих, хто був присутній у читальній залі, віддали своє життя за незалежність України. Їх мрії, надії і сподівання полягли разом з ними. У кожного героя, що загинув у той буремний день, були батько й мати. Українські матері, що виряджали своїх синів на станцію Крути без сліз і стогону знайшли в собі мужність і силу поблагословити своїх хлоп’ят на смерть і подвиг. Учасники самодіяльного театру «Парадокс» МБК (керівник Я. Борисенко) підкорили присутніх, відтворивши розпач матерів і мужність дітей у фрагменті вистави.

Героїчному вчинку хлопців присвячено немало художніх творів та пісень, які звучали в читальній залі. Від працівників бібліотеки учні дізналися про сайт «Пам’ятай про Крути», якій створили дослідники подій.

/Files/images/IMG_2639.JPG/Files/images/IMG_2642.JPG/Files/images/IMG_2650.JPG/Files/images/IMG_2652.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 282

Коментарi