Тиждень права

2016-12-07

10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини, адже саме 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав людини, яка проголосила, що всі люди мають рівні права. Так виникла Загальна декларація прав людини, в якій закріплені основні права як дорослих, так і дітей.

7 грудня до Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького – Носенка на інтелектуальну гру «Дізнайся про свої права!», яка проходила у пункті європейської інформації, відкритому в бібліотеці за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+») завітали учні 7- В класу школи-гімназії № 5. Життєвий досвід багатьох поколінь у різних країнах світу вчить, що не буде дітей – не існуватиме й держава. Діти – дзеркало будь-якої держави, її майбутнє. Кожна держава має захищати дітей і піклуватися про них. Європейською Конвенцією захисту прав людини

Бібліотекар Оксана Проценко, використовуючи мультимедійну презентацію, ознайомила дітей з Конвенцією про права дитини, схвалену сесією Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року, з Європейською Конвенцією захисту прав людини, підкреслила, що Права дитини – це певні можливості, які надаються для того, щоб жити й дорослішати і вони однакові для всіх європейських країн.

Переглядаючи буктрейлер за відомими літературними творами, учні повторили свої права, а після теоретичних занять прийшов час пограти. Гра «Впіймай право за хвіст» мала за мету серед низки прав розпізнати справжнє й вигадане і зробити висновок, як воно відповідає міжнародним конвенціям; гра «Права і обов’язки» допомогла краще зрозуміти різницю між поняттями «Право» і «Обов’язок».

/Files/images/IMG_2478.JPG/Files/images/IMG_2492.JPG/Files/images/IMG_2486.JPG