Оживає дух козацький...

2016-10-12

12 жовтня, напередодні Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни учні 6-х класів ЗОШ №6 в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка мандрували козацькими стежками, завітавши до книгозбірні на народознавчий конкурс «Оживає дух козацький!».

Славна й багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали запорожці, а зараз і наші сучасники на Сході захищають рідну землю й пишуть новітню історію незалежної України. Перегортаючи сторінки бук трейлеру, створеного за історичною трилогією відомого українського письменника Володимира Рутківського «Джури», та відповідаючи на запитання ведучої заходу - завідуючої бібліотекою Євгенії Гнатів, діти згадали історію виникнення козацтва, показали своє знання козацьких традицій та побуту.

У наш час козацький побут не кожному «по зубах». І у цей передсвятковий день у читальній залі були присутні гості, для яких козацьке життя гарно знайоме. Це козаки Прилуцького куреню ім. Івана Сірка разом із своїм курінним отаманом Романом Зінченко. Невимушеним та захоплюючим було спілкування школярів із паном Романом, який є й учасником АТО. Керівник козацького об’єднання відповідав на запитання про те, коли було створено курінь; кого зараз беруть у козаки та чому вчать на заняттях. У багатьох з присутніх виявилося бажання влітку відвідати виїзні табори, а в майбутньому взяти участь у патріотичній грі «Сокіл Джура». /Files/images/IMG_2123.JPG/Files/images/IMG_2141.JPG/Files/images/IMG_2157.JPG

Юні представники козацького куреню ім. Івана Сірка продемонстрували своє вміння володіти козацькою зброєю та бажання оволодіти талантами козаків – характерників.