Рідна мова-українська.

2016-02-19

Кожного року, 21 лютого, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, адже для кожного народу мова не просто засіб спілкування, а духовний скарб нації. І напередодні свята, 19 лютого, у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка пройшов літературний калейдоскоп «Мова – глибина тисячоліть».

Учні 5-А класу ЗОШ №7 дізналися від ведучої заходу бібліотекаря Ольги Лукаш деяких цікавих фактів про рідну українську мову, залюбки взяли участь в мовній грі, під час якої навчалися правильно та красиво розмовляти рідною мовою та отримали від бібліотекарів наступні поради:

- завжди намагайтесь говорити українською мовою;

- читайте українські книги;

- слухайте українську музику;

- пишіть СМС українською мовою;

- співайте українських пісень.

Гарні знання творчості письменників рідного краю продемонстрували учні під час відео вікторини «Прилуччина літературна».

Зусиллями багатьох людей українське слово живе та розвивається і нині. Спілкування з молодою літераторкою Катериною Майстренко, яка розповіла про свою творчість, було безпосереднім та невимушеним, а коли авторка читала дитячі вірші, імітуючи голоси дітей, присутні були у щирому захваті.

Перші уроки рідної мови дитина отримує у родині, від батька та матері. Колискові пісні кожна ненька співає своїй дитині рідною мовою. Учасниці фольклорного гурту «Либідь» заспівали для дітей і колискові, які вони чули у дитинстві, і українські обрядові пісні.

/Files/images/IMG_0388.JPG/Files/images/IMG_0393.JPG/Files/images/IMG_0404.JPG/Files/images/IMG_0410.JPG