День Соборності та Пам’яті героїв Крут

2016-01-22

Бій під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

До річниці бою під Крутами у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка відбудеться цикл заходів, який розпочався 21 січня годиною історичної пам’яті «Не зміліє пам’яті ріка.» Учні сьомого класу ЗОШ №2 дізналися від бібліотекаря Ольги Лукаш про подвиг своїх майже однолітків, 14-18 річних юнаків: студентів та гімназистів, які пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг героїв «Небесної сотні» та бійців АТО. Саме тому розповідь гостей бібліотеки – козаків Прилуцького козацького полку МСКС Владислава Дзюби та Миколи Макаренко про допомогу воїнам АТО, участь козаків у Революції гідності та боях за цілісність України викликала щиру зацікавленість дітей. /Files/images/ф1.JPG

Своєчасними та доречними до сьогодення прозвучали вірші О.Олеся, які прочитала читачка бібліотеки Олена Оніщенко.

Українська молодь – рушійна сили сучасної історії, саме вона вигадує нові форми відзначення історичних дат. Вшанували пам’ять українських героїв ХХ століття та сьогодення школярі, запаливши свічки, складені у формі Тризуба.

Естафету заходів підхопили 22 січня, у День Соборності України, учні ЗОШ №3, які завітали до бібліотеки на історичну годину «За єдність України!». Учні заспівали Гімн України, створивши ланцюг єдності, здійснили віртуальну мандрівку у часи проголошення Акту Злуки, на Аскольдову могилу, переглянули фільм «Україна: забута історія. Крути – молода кров.» А на честь юних героїв теж запалили свічки пам’яті.

/Files/images/ф2.JPG/Files/images/ф3.JPG