День толерантності у бібліотеці

2015-11-12

У сучасному світі дуже гостро постає проблема взаєморозуміння, зважаючи на важливість цієї проблеми за ініціативою ЮНЕСКО Організація Об’єднаних націй проголосила 17 листопада Міжнародним днем толерантності.

Тож 12 листопада у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка для учнів сьомого класу ЗОШ №12 відбувся тренінг «Мистецтво співжиття», адже нікому в житті не завадить вміння жити поряд з несхожими на нас людьми в злагоді та мирі.

Ведуча – бібліотекар Ольга Лукаш розпочала зустріч хвилинкою релакса: переглядаючи презентацію квіткових композицій, діти за кольором обирали букет свого настрою. Більшість обрала яскраві, сонячні кольори, тобто настрій у відвідувачів був гарний.

Виконуючи вправу «Як проявляти толерантність», школярі аналізували запропоновані ситуації з шкільного життя та знаходили свій стиль поведінки.

Спробувати відчути стан людини, несхожої на всіх допомогла гра «Біла ворона». Група учнів повторювала рухи ведучої, а один із учасників робив протилежні дії.

Можливість самовиразитися та розкритися перед однолітками дала вправа «На якого героя я схожий?» Передаючи один одному кольоровий м’яч, діти порівнювали себе з казковими персонажами, а оточуючи мали право погодитися з цим, або ні.

Вправа «П’ять добрих слів», підчас якої учні обвели на аркуші паперу свою долоньку та написали своє ім’я, а однокласники в кожному з «пальчиків» зазначили гарні риси характеру цієї людини, навчила дітей не соромитися говорити один одному приємні слова.

Огляд літератури на тему « Проблеми толерантності в дитячій літературі»), до якого ввійшли такі твори, як «Хлопчик зірка» О. Вайльда, «Неля сходить зі стелі» М. Корнієнко, «Просто клас» М. Потаніної, «Расмус волоцюга» А. Ліндрген, викликав у школярів бажання прочитати ці книги, а у дорослих надію, що толерантність стане життєвим кредом наших дітей.

/Files/images/SAM_2493.jpg/Files/images/SAM_2510.jpg/Files/images/SAM_2517.jpg/Files/images/SAM_2536.jpg