Дива з бабусиної скрині

2015-11-04

Вже 13 років у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка народознавчий клуб «Оберіг» збирає всіх, хто цікавиться і хотів би більше дізнатися про звичаї і традиції українського народу.

04 листопада до Дня української писемності та мови відбулося чергове засідання Малої академії народознавства, на яке завітали учні початкових класів ЗОШ №2 та ЗОШ №13. Запросили їх на народознавчу комору «Дива з бабусиної скрині». У читальній залі знаходилися і тин, і прядка, і глечики, і, звичайно, скриня!

/Files/images/SAM_2429.JPG

Коли ведуча - бібліотекар Н.Сич відкрила справжнісіньку старовинну скриню і почала діставати з неї рушники, вишиванки, хустки, намисто, багато дівчаток захотіли всі ці речі приміряти на себе, але для цього треба було дати правильні відповіді про призначення та символіку речей, або згадати художній твір, в якому розповідається про ці речі.

/Files/images/SAM_2446.JPG

Діти складали прислів’я про речі українського вжитку, а дівчата навчилися по-сучасному зав’язувати та носити хустки.

/Files/images/SAM_2484.JPG

Найцінніші речі, які зберігалися у бабусиній скрині, то «Біблія» та «Кобзар», адже в старовину вони були великою рідкістю. Діти залюбки читали вірші Т.Шевченка, а українські пісні, що є душею нашого народу, співали у карооке.

Свято закінчилося, але не закриється ніколи бабусина скриня, з якої ми постійно будемо черпати мудрість, любов до рідної землі, до свого народу, адже скриня, зберігаючи тлінне, матеріальне, пророщує нетлінне, духовне. Вона вчить жити теперішнім з пам'яттю про минуле і думками про майбутнє.

/Files/images/SAM_2463.JPG/Files/images/SAM_2479.JPG