Бібліогостина до Дня пам’яток історії та культури

2015-04-30

У квітні щорічно відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць. В Україні це свято має назву День пам’яток історії та культури.

Тож 30 квітня на Центральній площі міста Прилуцька міська бібліотека для дітей ім. Павла Білецького – Носенка провела бібліогостину до Дня пам’яток історії та культури «Хочеш повернутися в минуле – згадай про майбутнє…». Для учнів 7-го класу гімназії №5 ведуча - бібліотекар Ольга Лукаш провела краєзнавчу екскурсію по історичній частині міста, звертаючи увагу дітей на літературні твори та документи, в яких розповідається про історичні споруди нашого міста.

Із розповіді ведучої школярі дізналися, що у цьому році виповнюється 200 років з часу побудови Собору Різдва Пресвятої Богородиці (1815р.), 110 років з часу побудови Пантелеймонівської церкви (1905р.), 85 років з часу побудови міського драматичного театру (нині - міський Будинок культури (1930р.), 150 років з часу побудови церкви з престолом Іоанна Предтечі і ікони Матері Божої Троєручиці (Іванівська) на Квашинцях (1865р.).

Запам’яталося дітям відвідування Собору Різдва Пресвятої Богородиці, якій поступово відроджується, а спілкування з настоятелем Собору отцем Віталієм та майстрами, які проводять розпис Собору, проклало місток з минулого до сучасності, адже не кожному у житті доводиться бути свідком створення внутрішнього розпису храму.

/Files/images/11111.JPG/Files/images/1112.JPG