Інтелект-турнір до Міжнародного дня рідної мови

2015-02-20

21-го лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Саме тому напередодні свята, 19 лютого, в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка відбувся інтелект-турнір «Шануймо мову над усі віки, якщо ми хочемо зватися народом…»

Ведуча заходу - бібліотекар Ольга Лукаш разом з учнями 7-го класу ЗОШ №13 досліджували світ мови та літератури, гралися та спілкувалися.

Діти демонстрували знання літератури рідного краю, біографій та творчості таких відомих українців, як Іван Франко, Тарас Шевченко та Леся Українка. Але, напевно, найцікавішим був конкурс «Чорна скриня», під час якого діти мали згадати чим пригостили учні новачка – героя твору І.Франка «Грицева шкільна наука», коли він перший раз прийшов до школи? Сучасні школярі швидко відповіли, що хлопчика пригостили крейдою.

/Files/images/. (1).JPG

Більшість школярів володіє українською, хоча «прилуцький суржик» доволі розповсюджений. Щоб поліпшити лінгвістичні знання, ведуча в одному із завдань запропонувала учням «очистити» текст від суржикових елементів та пояснити, чому не можна так писати чи говорити. Кожна команда гравців отримала завдання і з гордістю відкоригувала текст.

/Files/images/. (2).JPG

Прикрасили захід українські народні пісні у виконанні вихованців Прилуцької дитячої музичної школи.