2014-11-06

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки. І негоже, просто соромно нащадкам не плекати мову своїх предків. Саме тому 6 листопада в Прилуцький міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відбулася літературно-мовна гра до Дня української писемності та мови «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема…». Учні п’ятого класу ЗОШ №7 говорили про багатство і милозвучність мови українців, красу і пісенність українського слова.

Ведуча бібліотекар Ольга Лукаш розповіла про історію свята, роль слова в житті людини, нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти, писати рідною мовою.

Із задоволенням учні, поділившись на дві команди – «Еней» та «Наталка – Полтавка», взяли участь у мовній грі, під час якої створювали нові слова, змінивши деякі літери, звільнювали текст від суржикових елементів та пояснювали, чому не можна так писати чи говорити.

Вболівальники, переглядаючи мультимедійну презентацію, вдало відгадували назви українських народних пісень, а потім щиро, безпосередньо і дуже патріотично співали їх.

Учні вразили своїми знаннями рідної мови, усної народної творчості та поетичного слова. Школярі показали себе справжніми патріотами своєї Батьківщини. Українська мова — державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

/Files/images/SAM_0690.JPG
/Files/images/SAM_0701.JPG